Biedroń: Zrobiliśmy to, daliśmy radę. Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce

[object Object]
Biedroń: zwyciężyliśmy, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polscetvn24
wideo 2/35

Mieliśmy jedno, wspólne, wielkie marzenie. O tym, że polityka może wyglądać inaczej. I zwyciężyliśmy, wygraliśmy - powiedział lider Wiosny Robert Biedroń, komentując w niedzielę wieczorem sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU - WYNIKI SONDAŻOWE

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobyło 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych. Ostatnie miejsce na podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna - partię tę poparło 6,6 proc. badanych. Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 6,1 proc. Te ugrupowania będą uczestniczyły w podziale mandatów.

"Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce, dziękuje wam za to"

Sondażowe wyniki komentował w sztabie Wiosny lider tego ugrupowania Robert Biedroń. - Zrobiliśmy to! Daliśmy radę! Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce, dziękuje wam za to - zwrócił się do zgromadzonych zwolenników. - 4 lutego (wtedy Biedroń ogłosił powstanie partii Wiosna - red.) na hali Torwaru spotkaliśmy się, aby połączyć nasze marzenia, żeby opowiedzieć nową historię dla Polek i Polaków. 4 lutego nie mieliśmy nic, ani złotówki z dotacji. Nie mieliśmy tych wszystkich spółek skarbu państwa, które niektórym pomagają wygrywać, tego wszystko co mają stare partie polityczne - wyliczał.

- Ale mieliśmy coś, czego oni dzisiaj nie mają. Mieliśmy jedno, wspólne, wielkie marzenie. O tym, że polityka może wyglądać inaczej. I zwyciężyliśmy, wygraliśmy! - mówił Biedroń w sztabie po ogłoszeniu sondażowych wyników.

ZOBACZ > Kto dostał mandat? Jak głosowały różne grupy? Komentarze polityków

Całe przemówienie Biedronia po ogłoszeniu sondażowych wyników
Całe przemówienie Biedronia po ogłoszeniu sondażowych wynikówtvn24

Autor: ads//rzw / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości