Polska

Wulgarny Chopin trafił na aukcję

Polska

Allegro.plKomiks można było kupić na internetowej aukcji

Pełen wulgaryzmów komiks o Fryderyku Chopinie, który Ministerstwo Spraw Zagranicznych obiecało zniszczyć, można było kupić na internetowej aukcji. Cena wywoławcza na Allegro - 150 zł.

Wydany w nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy za 27 tys. euro komiks miał w ogóle nie być dopuszczony do dystrybucji. Tak przynajmniej obiecał resort.

Jak się jednak okazało jeden z egzemplarzy był przez dwa dni dostępny na Allegro. Sprzedający podał cenę wywoławczą 150 zł. Jednocześnie zastrzegł, że nie ma możliwości, by wybrać opcję "odbiór w punkcie". Przypomniał też w ofercie, że MSZ zdecydowało o zniszczeniu całego nakładu.

Aukcja już się zakończyła i choć ofertę obejrzało ponad 1300 osób, nikt nie zdecydował się na kupno komiksu.

Wulgaryzmy sygnowane godłem

Wydanie sfinansowały polska ambasada w Berlinie i MSZ. Komiks ukazał się w grudniu 2010 r. Na okładce widnieje znak godła polskiego wraz z informacją, że wydawcą jest ambasada polska w Berlinie.

Publikacja napisana jest zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, a jej autorzy to - jak zapewnia wydawca - uznani twórcy komiksów z Niemiec i Polski.

W jednym z komiksowych opowiadań, którego akcja rozgrywa się w więzieniu, gdzie ma się odbyć koncert artysty przypominającego wyglądem Fryderyka Chopina, pojawiły się wulgarne zwroty: "Je...y cweloholokaust", "ta ci.a, co tu siedziała", "na ch.. on tam stoi", "efekt koniowalenia".

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Allegro.pl

Pozostałe wiadomości