TVN24 | Polska

Września. 22 zarzuty i areszt dla dwóch funkcjonariuszy Krajowej Admnistracji Skarbowej

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło we Wrześni
Do zdarzenia doszło we WrześniGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło we Wrześni

Dwóch funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Wrześni (Wielkopolskie) usłyszało zarzuty i trafiło do aresztu - informuje Prokuratura Krajowa. Jak przekazują śledczy, funkcjonariusze KAS są podejrzani między innymi o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Usłyszeli w sumie 22 zarzuty. W śledztwie podejrzane są też dwie inne osoby, mieszkańcy powiatu wrzesińskiego.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zarzuty czterem osobom, w tym dwóm funkcjonariuszom KAS, w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników KAS w Poznaniu. Na wniosek prokuratora funkcjonariusze KAS trafili do aresztu. Wspomniany wydział prowadzi postępowanie z Biurem Inspekcji Wewnętrznej w Ministerstwie Finansów.

Cztery osoby, w tym dwaj funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, usłyszeli zarzuty w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników KAS w Poznaniu - poinformował PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze KAS trafili do aresztu.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>> Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zarzuty czterem osobom, w tym dwóm funkcjonariuszom KAS, w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników KAS w Poznaniu. Na wniosek prokuratora funkcjonariusze KAS trafili do aresztu.

Prokuratura: przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, w sumie 22 zarzuty

Dwaj funkcjonariusze KAS w Poznaniu, którym przedstawiono zarzuty pełnili obowiązki w Urzędzie Skarbowym we Wrześni. "Prokurator przedstawił urzędnikom KAS łącznie 22 zarzuty w tym m.in. przekroczenia uprawnień oraz niedopełniania obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami skarbowymi, polegające na fałszowaniu - w toku prowadzonych kontroli dokumentów - i poświadczaniu w nich nieprawdy oraz na powoły­waniu się na wpływy w instytucji państwowej - w Urzędzie Skarbowym we Wrześni" - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej. Dodano, że zarzuty dotyczą również po­dejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyść majątkową lub osobistą i działania tym samym na szkodę interesu publicznego. Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - wskazała PK. Dwie pozostałe osoby, którym przedstawiono zarzuty, to mieszkańcy powiatu wrzesińskiego. Są podejrzani o składanie fałszywych zeznań w toku postępowania podatkowego, za co grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności - podano.

Funkcjonariusze KAS tymczasowo aresztowani

Na wniosek prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu wobec dwóch funkcjonariuszy KAS zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec dwóch pozostałych osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości