Polska

Już bije Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Polska

Ruszyło Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocytvn24
wideo 2/35

To jest akcja, która przenosi ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do internetu, czyli pozwala każdemu wesprzeć orkiestrę poprzez Wirtualne Serce - tłumaczył w TVN24 Maciej Galiński, twórca portalu wspieram.to.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Maciej Galiński powiedział w TVN24, że każda z kropeczek, jaka pojawia się na stronie akcji, symbolizuje jedną osobę, która wzięła udział w akcji.

- Jeżeli ktoś chce wesprzeć orkiestrę w tym roku, może wejść na stronę wspieram.to/wosp i wybrać odpowiednią kwotę - dodał.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Autor: tmw//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości