Polska

Gwiazdy zagrają w hokeja dla WOŚP. "Brakuje nam techniki, ale mamy wirtuoza"

Polska

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich szlifuje formę
Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich szlifuje formętvn24
wideo 2/35

19 stycznia na lodowisku w Tychach odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - To gra w szlachetnym celu, ale rywalizacja będzie prawdziwa - zapewnił przygotowujący się do spotkania generał Roman Polko.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Do meczu pozostały niespełna dwa tygodnie, ale zawodnicy obu ekip już szykują się do twardego starcia. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich ćwiczy w pocie czoła, a wszystko w szczytnym celu.

Jest cel, jest adrenalina

- My czujemy przewagę fizyczną, dlatego będziemy chcieli zdominować ten mecz - zapowiada Jerzy Dudek. - Trochę brakuje nam techniki, ale mamy jednego wirtuoza. To oczywiście Mariusz Czerkawski. Podchodzimy bardzo optymistycznie do tego meczu. Nie jest to po prostu granie dla grania. Jest cel - zmierzymy się znowu dla Orkiestry. To tym bardziej dostarcza nam dużo adrenaliny - wyjaśnia były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.

Przypływ energii czują też inni członkowie Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

- Nie będzie gry na remis! To gra w szlachetnym celu, by pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale rywalizacja będzie prawdziwa - deklaruje gen. Polko.

Wygrają wszyscy

- Wygramy wszyscy, bo ten mecz służy jednemu celowi - zebrać jak najwięcej pieniążków. Jestem za wszystkimi. Będę kibicować całym sercem i naszym gwiazdom hokejowym i gwiazdom reprezentacji TVN - zapewnia Dariusz Grajnar z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bilety na wydarzenie, które odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17 na lodowisku w Tychach, będą kosztować 10 zł. Wszelkie informacje oraz wejściówki są dostępne na stronie akcji na Facebooku. Mecz będzie transmitowany na antenie TVN24.

W drużynie TVN24 zagrają m.in. Arleta, Zalewska, Robert Kanteriet, Karol Jończyk, Tomasz Wydrzycki, Igor Kamienny, Mikołaj Pytel, Seweryn Grygiel, Bartek Leszyński, Grzegorz Pyzel oraz Wojtek Fuszara.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości