Polska

Jedna Orkiestra i wiele sposobów, by pomóc

Polska

Wiele sposobów, by się dorzucić ("Polska i Świat" TVN24 z 10 stycznia)tvn24
wideo 2/35

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza w niedzielę, ale na jej koncie jest już kilka milionów złotych, bo pomóc można nie tylko wrzucając pieniądze do puszki wolontariusza. Sposobów jest wiele, a na każdego czekają imienne podziękowania od Jerzego Owsiaka. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Trwa budowa studia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę z tego miejsca w Warszawie o 8.35 nadana zostanie pierwsza relacja.

Owsiak podziękuje z imienia

Orkiestra rusza w niedzielę, ale pieniądze na koncie fundacji już są. Zbiórka 27. finału WOŚP ruszyła w internecie i suma rośnie z godziny na godzinę, bo by się dorzucić, nie trzeba wrzucać pieniędzy do puszki - można to zrobić na kilka sposobów. W każdym przypadku wystarczy kilka kliknięć.

- Wystarczy wejść na wosp.org.pl, i kliknąć przycisk "wpłać online" i mamy bardzo prosty formularz, który podpowiada nam kwoty, które chcielibyśmy przekazać. Ale jeśli mamy taką ochotę możemy wpisać zupełnie inną kwotę - mówi Anna Jadwiga Orzech z Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak prawie każdemu podziękuje z imienia. - Nagrał 99 procent imion, które najczęściej się w Polsce pojawiają - tłumaczy Anna Jadwiga Orzech.

Nie wychodząc z domu, Orkiestrę może wesprzeć też wysyłając SMS, przelewając pieniądze na konto, wrzucając pieniądze do wirtualnej skarbonki czy licytując na aukcjach, a tych jest kilkaset tysięcy.

Rok temu prawie połowę sumy Orkiestra zebrała w sieci.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: mm/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości