"Był księdzem niezwykłej wartości". Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku

Polska

Google MapsKsiądz Wojciech Wójtowicz nie żyje

Ksiądz doktor Wojciech Wójtowicz zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym. Miał 44 lata, był przewodniczącym Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych oraz rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

O tragicznej śmierci ks. Wójtowicza poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz.

Przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, rektor koszalińskiego seminarium zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek przed godziną 17 na drodze wojewódzkiej nr 206 między Nacławiem a Polanowem. Jego auto uderzyło w drzewo.

"Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem był księdzem niezwykłej wartości"

- Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju - powiedział cytowany w komunikacie biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki na Twitterze napisał, że śmierć Wójtowicza "to strata dla Kościoła w Polsce".

Wojciech Wójtowicz - kim był

Ksiądz doktor Wojciech Wójtowicz urodził się w 1976 r. w Miastku. Święcenia prezbiteriatu przyjął 2 czerwca 2001 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Koszalinie. Po trzech latach został przez biskupa oddelegowany na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je pracą doktorską w 2010 roku.

Po powrocie ze studiów był m.in. duszpasterzem akademickim w Koszalinie oraz wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. 1 lipca 2013 roku został jego rektorem. Wykładał także w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

We wrześniu 2017 roku ksiądz doktor Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Autor: ads/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Diecezja Koszalińsko Kołobrzeska