"Powinniśmy się skupić na tym, żeby utrzymać tyle miejsc pracy, ile się uda"

TVN24 | Polska

Autor:
pqv
Źródło:
tvn24.pl
Wojciech Kostrzewa: teraz powinniśmy się skupić na tym, żeby zapewnić polskim firmom płynnośćTVN24
wideo 2/36
TVN24Wojciech Kostrzewa: teraz powinniśmy się skupić na tym, żeby zapewnić polskim firmom płynność

To łudzenie się, że nie będzie spadku Produktu Krajowego Brutto. To będzie prawdopodobnie kilkuprocentowa recesja w strefie euro i taka sama w Polsce - powiedział w programie "Tak jest" w TVN24 Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

OCHRONA FIRM I PRACOWNIKÓW. RZĄD PODAŁ SZCZEGÓŁY SWYCH OBIETNIC W RAMACH "TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ">>>

Wojciech Kostrzewa ocenił, że "teraz powinniśmy się skupić na tym, żeby zapewnić polskim firmom płynność, żeby utrzymać tyle miejsc pracy, ile się uda i zadbać o to, żeby pomoc ze strony rządu była możliwie niebiurokratyczna".  Zapowiadaną przez rząd tarczę antykryzysową określił jako "pakiet idący w dobrym kierunku, ale niewystarczający".

"Zmierzamy w nieznane"

Szef Polskiej Rady Biznesu zwrócił uwagę, że aktualna sytuacja będzie powodować problemy zarówno po stronie podaży, jak i popytu. - Nie możemy sprzedawać towarów, bo przerwały się łańcuchy dostaw lub zamknięte zostały sklepy i nie możemy kupować, bo ludzie tracą miejsca pracy i dochody - wyjaśniał. 

Gość TVN24 przypomniał, że z ostatnią recesją na polskim rynku mieliśmy do czynienia w 1991 roku, a od tamtej pory występował jedynie wzrost gospodarczy. - Zmierzamy w nieznane - przyznał Wojciech Kostrzewa.

Cała rozmowa z Wojciechem Kostrzewą w "Tak jest"TVN24

Autor:pqv

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVn24

Tagi:
Raporty: