Prokuratura chce uchylenia immunitetu posłowi PiS

[object Object]
Wiele pytań dotyczących incydentu u Przemysława Czarneckiego (Materiał "Faktów" TVN, 04.01.19)Fakty TVN
wideo 2/5

Prokuratura Okręgowa w Warszawie za pośrednictwem Prokuratora Generalnego skierowała do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu jednemu z posłów w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło nad ranem 1 stycznia 2019 roku w jego mieszkaniu - przekazał w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Chodzi o Przemysława Czarneckiego, posła PiS, syna eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego.

Jak przekazał prokurator Łukasz Łapczyński, wniosek prokuratora dotyczy czynu określonego w art. 157 paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Prokurator dodał, że na obecnym etapie postępowania prokuratura nie przekazuje informacji dotyczących zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Incydent w domu Przemysława Czarneckiego

Podczas sylwestrowej imprezy w mieszkaniu na warszawskim Wilanowie miało dość do incydentu z udziałem Przemysława Czarneckiego, posła PiS, syna eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego. Tak twierdzi jeden z uczestników spotkania. Przemysław Czarnecki stanowczo temu zaprzecza.

"W trakcie spotkania sylwestrowego, którego uczestnikami byli Przemysław Czarnecki, jego żona oraz znajomy pary, doszło do nieporozumienia, a następnie zdarzenia, którego przebieg jest teraz ustalany. Dochodzenie prowadzone jest w kierunku spowodowania naruszenia czynności narządu ciała" - poinformował na początku stycznia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

"Przemysław Czarnecki został poddany badaniu alkomatem. Był trzeźwy. Następnie, jeszcze tego samego dnia, w komisariacie policji w Wilanowie został przesłuchany. Złożył zeznania, opisując przebieg spotkania. W mieszkaniu policjanci przeprowadzili czynności procesowe, które pomogą przyczynić się do wyjaśniania okoliczności zdarzenia. Właściciel mieszkania nie wyrażał sprzeciwu i bez przeszkód udostępnił mieszkanie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i konieczność wykonania dalszych czynności procesowych prokuratura na tym etapie dochodzenia nie informuje o przebiegu zdarzenia" - dodał wtedy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ O INCYDENCIE W DOMU PRZEMYSŁAWA CZARNECKIEGO >

Autor: KB/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości