Zakażony Czarzasty i kolejni posłowie. Będzie dezynfekcja w Sejmie

TVN24 | Polska

Autor:
kb,
akr
//kab,
now
Źródło:
TVN24, PAP
Czarzasty: brak wyobraźni, brak konsekwencji, wykorzystywanie pandemii do spraw politycznychTVN24
wideo 2/35
TVN24Czarzasty: brak wyobraźni, brak konsekwencji, wykorzystywanie pandemii do spraw politycznych

Zamknięto pomieszczenia zajmowane w Sejmie przez Lewicę. Będą dezynfekowane po ostatnich zakażeniach stwierdzonych wśród posłów tego klubu. W poniedziałek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty przekazał, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. "Uciekałem przed tym świństwem prawie rok" – napisał w mediach społecznościowych. O zakażeniu poinformowali również posłowie Tomasz Trela, Wiesław Szczepański, Marcin Kulasek oraz posłanka Anna Maria Żukowska.

"Uprzejmie informuję, że niestety mam pozytywny wynik koronowirusowy. (...) Uciekałem przed tym świństwem prawie rok. Wynik dostałem przed chwilą. Trzymajcie się" – napisał wicemarszałek Sejmu i przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty w poniedziałek wieczorem na Twitterze.

Przekazał też, że pozostaje w izolacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zakażony również Trela, Szczepański, Kulasek, Żukowska

W poniedziałek również poseł Tomasz Trela, wiceprzewodniczący klubu Lewicy, poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Niestety POZYTYWNY. Uważajcie na siebie, to dziadostwo dopada w najmniej oczekiwanym momencie!" – napisał na Twitterze.

Trzecim zakażonym jest przewodniczący sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (również z SLD). Przyznał, że o zakażeniu dowiedział się w poniedziałek. - Zarówno ja, jak i Tomasz Trela byliśmy na spotkaniu u pana marszałka [Czarzastego – przyp. red.] w czwartek. Podejrzewam, że któryś z nas musiał już prątkować – powiedział Szczepański.

Przyznał, że czuje się nie najlepiej i we wtorek miał 38,5 st. Celsjusza.

Pozytywny wynik, jak poinformował sekretarz klubu parlamentarnego Lewicy Dariusz Wieczorek, ma też poseł i sekretarz generalny Sojuszu Marcin Kulasek, który wcześniej sygnalizował już objawy grypowe.

Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono również u Anny Marii Żukowskiej, o czym ta poinformowała na Twitterze.

Zamknięte pomieszczenia, będzie dezynfekcja

Część posłów, którzy uczestniczyli między innymi w środowym zarządzie SLD czy brali w czwartek udział w spotkaniach u wicemarszałka Czarzastego, przebywa na kwarantannie i czeka na wynik testu na obecność koronawirusa. Test ma wykonać między innymi Wieczorek.

Jak przekazał sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek, we wtorek zamknięto pomieszczenia Lewicy w Sejmie w celu ich odkażenia, aby mogły działać w dniach posiedzenia Sejmu, które rozpoczyna się w środę. - Na obradach będziemy działać w ograniczonym składzie – powiedział.

Zapewnił, że będą w nich uczestniczyć m.in. szef klubu Krzysztof Gawkowski oraz posłowie Krzysztof Śmiszek, Marek Dyduch i posłanka Monika Pawłowska.

Jacek Sasin zakażony

W czwartek wicepremier i minister aktywów państwowych poinformował, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. "Mam nadzieję, że za 10 dni będę zdrowy. Dziękuję za wszystkie dobre słowa. Póki co jest więcej czasu na zaległą lekturę" – czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Autor:kb, akr //kab, now

Źródło: TVN24, PAP