"Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia, a nie mury nienawiści"

TVN24

Władysław Kosiniak-Kamysz zainaugurował kampanię wyborczą PSL w miejscowości Piątektvn24
wideo 2/36

Idziemy wspólnie, żeby budować mosty porozumienia, a nie stawiać mury nienawiści. Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia między Polakami, zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę - mówił w sobotę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, inaugurując projekt Koalicji Polskiej.

Szef ludowców odwiedził w sobotę miejscowość Piątek (Łódzkie), w geometrycznym środku Polski. W swoim wystąpieniu podkreślał, że Koalicja Polska chce czerpać z tradycji, wartości, historii i kultury.

- To jest nasza historia i nasza tradycja. Przyszłości nie ma bez świadomości przeszłości, bez pamięci i tożsamości - zaznaczył.

- Dlatego podjęliśmy się zadania budowy Koalicji Polskiej, projektu politycznego, do którego zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Wszystkich tych, którzy z nami chcą zmieniać nasze otoczenie, rzeczywistość, zmieniać Polskę na lepsze - deklarował Kosiniak-Kamysz.

"Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia"

- Podjęliśmy tę decyzję, bo wsłuchaliśmy się w głos ludu, w głos tych wszystkich, którzy przez ostatnie tygodnie mówili jasno i wyraźnie: idźcie swoją drogą, bądźcie odważni, miejcie wyzwanie i swoje cele, macie swoją tradycję, historię i wartości, macie też nowoczesność - podkreślił lider PSL.

- Idziemy po to wspólnie, żeby budować mosty porozumienia a nie stawiać mury nienawiści. Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia między Polakami, zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę, to jest naczelne nasze przesłanie - mówił Kosiniak-Kamysz.

PSL zapowiedział samodzielny start w wyborach pod szyldem "PSL-Koalicja Polska".

"Nie będziemy się ścigać z populistami"

- Nie będziemy się licytować na "piątki" czy "szóstki". Nie będziemy się ścigać z populistami - mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do obietnic wyborczych PO i PiS. - Będziemy robić po prostu swoje, każdego dnia ciężko pracować, przekonywać do tego, że inna Polska, lepsza Polska, "zielona" Polska jest po prostu możliwa - dodał.

"Nie będziemy się ścigać z populistami"tvn24

Lider ludowców podkreślił, że Polacy zasługują na lepszą przyszłość.

- I to jest nasze przesłanie, przesłanie tej kampanii, tego spotkania, tego, co robimy. Polacy zasługują na zieloną przyszłość, bo w tym się zawiera bezpieczeństwo, przyjaźń, sympatia. W tym się zawiera wszystko, co jest w naszym sercu: szacunek do drugiego człowieka, szukanie porozumienia, budowanie prawdziwego centrum, które jest dla wszystkich, nie dla wybranych - zadeklarował.

Podkreślał, że nie ma drugiej Polski. - Jest Polska, ta, w której teraz mieszkamy i żyjemy. Tu jest nasza ojczyzna i tu jest nasz dom - powiedział.

- Możesz przejechać cały świat, możesz mieć wszystkie pieniądze. Nie znajdziesz drugiej ojczyzny. Polska jest tu i teraz - dodał.

Autor: tmw//plw//kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: