Polska

Wipler o współpracy z rzeczniczką Kopacz: nie wiedziałem, kim jest

Polska

Wipler zaznaczył, że "nie był świadomy, że Iwona Sulik była rzecznikiem marszałek Sejmu"
tvn24Wipler powiedział, że z Sulik miał "jedno czy dwa spotkania"

- To nie była intensywna współpraca - w ten sposób Przemysław Wipler skomentował szkolenia, które odbył u Iwony Sulik. Dotychczasowa rzeczniczka rządu z powodu przeprowadzonych w ubiegłym roku szkoleń dla opozycji podała się w czwartek do dymisji.

"Fakt" napisał w czwartek, że rzeczniczka rządu Iwona Sulik w 2014 r., pracując w gabinecie marszałek Sejmu Ewy Kopacz, prowadziła szkolenia z występów medialnych dla opozycji. "Osobiście szkoliła m.in. posła Przemysława Wiplera. Szkolenia dla polityków opozycji organizował inny doradca Kopacz! To Adam Piechowicz zatrudniony wówczas jako jej asystent" - napisał dziennik.

- Pani Iwona Sulik współpracowała z panem Adamem Piechowiczem, a z pomocy pana Piechowicza korzystaliśmy jako Stowarzyszenie Republikanie przy budowie naszej strategii komunikacyjnej. Przy okazji współpracy z panem Adamem, którego bardzo cenię jako profesjonalistę, współpracowałem też z panią Iwoną Sulik - powiedział Przemysław Wipler.

"Jedno czy dwa spotkania"

Dodał, że z Sulik miał "jedno czy dwa spotkania". - Ćwiczyliśmy taką formę jak wywiad dziennikarski, ona była dziennikarzem, który robił ze mną wywiad, przygotowanie do wystąpień medialnych. Takie profesjonalne rzeczy, rzeczy, w których, jak mnie przekonywał pan Adam, pani Iwona daje radę - tłumaczył.

Wipler stwierdził, że "nie był świadomy, że Iwona Sulik była rzecznikiem marszałek Sejmu". - Nie wiedziałem, kto był rzecznikiem, ale zorientowałem się w trakcie współpracy - podkreślił.

Dodał, że także współpraca z Adamem Piechowiczem była krótka, ponieważ nie chciał pracować z kimś, kto pracował z marszałek Sejmu. - Nie przeszkadzało mi, dla kogo pracował przede mną, ale gdy miałem jasność, że pracuje dla marszałek Sejmu, uznałem, że to nie jest najlepszy pomysł - stwierdził Wipler.

Powiedział, że na współpracę ma podpisaną umowę. - Redaktorzy "Faktu" ją widzieli - zaznaczył.

Dodał, że nie wie, jaką umowę zawarła z Piechowiczem Sulik, a za współpracę z nią płacił "umiarkowane kwoty".

Rachunki do umowy zawartej między P.Wiplerem a A.Piechowiczem

Autor: eos/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości