Polska

"Wymusiła pierwszeństwo na jadącej prawidłowo ciężarówce". Trzy osoby nie żyją

Polska

Miejscowość Wiosna. Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowymtvn24
wideo 2/2

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wypadku w miejscowości Wiosna w województwie świętokrzyskim. Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło na drodze krajowej 74 między Kielcami i Piotrkowem Trybunalskim.

- Około godziny 18 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym. Od Radoszyc w kierunku Sierpi jechał osobowy seat, w którym znajdowały się cztery kobiety. Kierująca tym pojazdem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącej prawidłowo ciężarówce - relacjonował sierżant Piotr Przygodzki z policji w Końskich.

- Doszło do zderzenia obu pojazdów, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosły trzy kobiety, które znajdowały się w seacie. Czwarta została zabrana do szpitala w Końskich - dodał.

Sierżant Piotr Przygodzki o przebiegu zdarzeniatvn24

"Lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon"

Starszy kapitan Ryszard Stańczak z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich (woj. świętokrzyskie) mówił o działaniach strażaków.

- Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanych kobiet w samochodzie osobowym. Po dokonaniu dostępu lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon trzech kobiet. Natomiast wydobyliśmy czwartą panią z pojazdu i następnie została przewieziona do szpitala w Końskich - relacjonował.

Jak dodał Stańczak, do szpitala trafił też kierujący ciężarówką.

Do wypadku doszło w miejscowości WiosnaGoogle Maps

Autor: ads//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24