Polska

"Wielki przyjaciel, który kocha ludzi", "liczy i nie śpi po nocach". Cytaty z Ewy Kopacz

Polska

"Wielki przyjaciel, który kocha ludzi", "nie śpi po nocach". Cytaty z Ewy Kopacz
tvn24 Ewa Kopacz w otoczeniu swych ministrów

W bardzo osobisty sposób Ewa Kopacz przedstawiała swych ministrów i plany swojego rządu. Była mowa o "wielkim przyjacielu, który kocha ludzi", o ministrze który "nie śpi po nocach" czy o kobietach, które potrafią "rządzić twardą ręką".

O Joannie Kluzik-Rostkowskiej, minister edukacji: "Połączenie profesjonalizmu i otwartego serca".

O Teresie Piotrowskiej, minister spraw wewnętrznych: "Potrafi rządzić twardą ręką. Zauważyliście państwo, że dzisiaj w Europie resorty tzw. siłowe przypisywane są kobietom, silnym kobietom. Nasza Piotrowska jest silną kobietą, da radę".

O Mateuszu Szczurku, ministrze finansów: "To strażnik naszych polskich, jakże cennych finansów publicznych. Ja mu zaufałam, Polacy zaufają mu na pewno. Jest bardzo odpowiedzialny, każdą decyzję, którą podejmuje rozważa na kilka sposobów, przelicza, liczy, nie śpi po nocach".

O Cezarym Grabarczyku, ministrze sprawiedliwości: "Wielki przyjaciel, ale też człowiek, o którym mogłabym powiedzieć, że kocha ludzi, jest przyzwoity". O referendum ws. niepodległości Szkocji: "Zawsze tam, gdzie coś się łączy, a nie dzieli, będzie miało moje poparcie. Siła w tym, że ludzie potrafią się łączyć". O zaangażowaniu Polski w konflikty międzynarodowe: "Ja jestem kobietą, ja sobie wyobrażam, co bym zrobiła, gdyby na ulicy nagle pokazał się człowiek, który nagle wymachuje jakimś ostrym narzędziem albo trzymał w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl: tam za moimi plecami jest mój dom i tam są moje dzieci". O ewentualnym udziale w wojnie przeciwko Państwu Islamskiemu: "Jeśli miałabym się decydować na to, by narażać naszych żołnierzy, to wolałabym to robić tam, gdzie to sąsiaduje z nami". O wsparciu Ukrainy przez Polskę i UE: "Pamiętajmy, gdzie jest ta koszula bliższa ciału".

[object Object]
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: nsz//rzw / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości