Wielki powrót Andrzeja Kerna?

 
TVN24Mecenas Andrzej Kern wraca do polityki

Były polityk Porozumienia Centrum i ZChN będzie startować w Łodzi, zajmie drugie miejsce na liście PiS, tuż za minister pracy i polityki społecznej Joanną Kluzik-Rostkowską - informuje "Dziennik".

O Kernie głośno było na początku lat 90., gdy jego córka Monika uciekła z domu z narzeczonym. Ówczesnego wicemarszałka Sejmu oskarżano o nadużywanie władzy podczas prowadzonych poszukiwań - przypomina gazeta. Kern wycofał się wówczas z polityki, a córka wkrótce wróciła do rodziców. Na podstawie tej historii Marek Piwowski nakręcił film "Uprowadzenie Agaty" - kinowy hit 1993 roku.

Choć Prawo i Sprawiedliwość nie przedstawiło jeszcze swoich list, kandydatura Kerna jest raczej pewna. - Na naszych listach Kern znajdzie się na pewno. Trwają jeszcze tylko ustalenia, z której pozycji wystartuje. Z pewnością będzie w pierwszej trójce - twierdzi jeden z łódzkich działaczy partii.

Andrzej Kern uzależnia swój start właśnie od pozycji na liście. - To, czy w ogóle wystartuję w wyborach, będzie zależało od tego, na którym miejscu się znajdę. Jeżeli pozostanę na drugiej pozycji, to wystartuję. Z trójką będą już problemy - ujawnia "Dziennikowi".

Nie podoba się to posłowi Piotrowi Krzywickiemu. W poprzednich wyborach był w Łodzi "jedynką", teraz prawdopodobnie będzie musiał zadowolić się trzecim miejscem na liście PiSu. Na pierwszym znajdzie się bowiem minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska - czytamy w gazecie.

Źródło: Dziennik.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości