TVN24 | Polska

"Niech w miejsce lęku i strachu, ciemności i niepewności, wejdzie dziś radosna wieść"

TVN24 | Polska

Autor:
ads,
akr
Źródło:
tvn24.pl
Fragment życzeń wielkanocnych prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
Fragment życzeń wielkanocnych prymasa Polski abp. Wojciecha PolakaArchikatedra Gnieźnieńska
wideo 2/2
TVN24Życzenia wielkanocne prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Niech w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy nasze ciemności - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak na nagraniu z życzeniami wielkanocnymi. - Niech będzie orzeźwieniem dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, wolontariuszy i wszystkich, którzy przez odważne i wielkoduszne działania podejmują ofiarną i wręcz bohaterską służbę - dodał.

Czytaj więcej: Kościół wzywa do świętowania w domu

- W świętą noc Zmartwychwstania Pańskiego i my słyszymy słowa, którymi anioł przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie. Ukrzyżowany powstał z martwych. On zmartwychwstał - powiedział prymas.

Dodał, że słów tych "słuchamy w trudnym dla nas czasie". - Oddzieleni fizycznie od siebie, odizolowani w domach, często tak smutni i stęsknieni za sobą, a niekiedy zalęknieni, słuchamy tych słów pełnych nadziei - mówił.

Czytaj więcej: Episkopat rusza z inicjatywą #Święconka

- Niech w miejsce lęku i strachu, ciemności i niepewności, które ogarnęły nasze życie, w miejsce posępnej ciszy i pustki, wejdzie dziś radosna wieść: Pan zmartwychwstał i jest z nami - powiedział arcybiskup Polak.

Życzył, by "w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszyło nasze ciemności". - Niech będzie umocnieniem dla słabych i zalęknionych. Niech będzie orzeźwieniem dla wszystkich utrudzonych i umęczonych - dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, wolontariuszy i wszystkich, którzy przez swoje odważne i wielkoduszne działania podejmują ofiarną i wręcz bohaterską służbę dla ratowania naszego zdrowia i życia - dodał.

Całe życzenia wielkanocne prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
Całe życzenia wielkanocne prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Transmisje świątecznych mszy świętych można oglądać na tvn24.pl

- Niech światło Chrystusa zmartwychwstałego zajaśnieje w naszych rodzinach, w naszych domach i wspólnotach, w których w tych dniach jesteśmy tak blisko siebie. Niech pomaga znosić nam wszelkie trudności i napięcia. Niech odsłania piękno życia ofiarowanego dla drugich. Niech rodzi w nas otwartość i gotowość do dawania świadectwa miłości, do dzielenia się miłością, do przekazywania sobie radości i nadziei - kontynuował.

- Niech w miejsce lęku i strachu, w miejsce ciemności i niepewności, które ogarnęły nasze życie, w miejsce ciszy i posępnej pustki wejdzie dziś radosna wieść: Pan zmartwychwstał i jest z nami - dodał prymas Polski.

Jak mówił, Chrystus "odwali każdy kamień, także ten, który nas dziś przygniata, by świat, a w nim każda i każdy z nas, mógł prawdziwie głęboko odetchnąć". 

Autor:ads, akr

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archikatedra Gnieźnieńska

Pozostałe wiadomości