Polska

"Policjanci wypełnili zadanie niemal wzorowo". Podsumowanie Finału WOŚP

Polska

[object Object]
Policjanci wypełnili swoje zadanie niemal wzorowo - napisano na oficjalnym koncie twitterowym policji. Na nagraniu, policja o kradzieży puszektvn24
wideo 2/22

W całym kraju odnotowaliśmy zaledwie 18 incydentów - poinformowała policja na Twitterze, odnosząc się do przebiegu tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdaniem policjantów ochraniających tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był "najbezpieczniejszym od lat".

"Wypełnili zadanie niemal wzorowo"

"W całym kraju odnotowaliśmy zaledwie 18 incydentów, Polska Policja i policjanci wypełnili swoje zadanie niemal wzorowo" - poinformowała policja w internetowym wpisie. Jak podkreślono w komunikacie na Twitterze, podczas zeszłorocznego Finału WOŚP "odnotowano 31 zdarzeń".

- Podczas 24 Finału [odnotowano - red.] 35, 23 Finału 28, 22 Finału 52, 21 Finału 39 - zaznaczyła policja.

Kradzieże w Kaliszu i Pruszkowie

Wcześniej Komenda Stołeczna Policji informowała, że w Pruszkowie skradziono cztery puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doszło do tego w sobotę i niedzielę. Około godziny 20 podano informację, że podejrzewany o kradzież mężczyzna jest już w rękach policji.

Podobna sytuacja miała miejsce w centrum Kalisza. Mężczyzna podszedł do dwóch kwestujących wolontariuszek i ukradł skarbonkę, w której było 150 złotych. Na szczęście, wolontariuszkom nic się nie stało. Policja poszukuje sprawcy.

"Wyrównanie szans w leczeniu noworodków"

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze najnowocześniejszy sprzęt medyczny przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 milionów złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Autor: JZ / Źródło: Twitter, Polska Policja

Źródło zdjęcia głównego: Polska Policja

Raporty:
Pozostałe wiadomości