Większość Polaków za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego


Sprawa zmian w prawie aborcyjnym w Polsce odbija się szerokim echem na całym świecie. Jednak, jak wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, Polacy wcale nie chcą nowych uregulowań prawnych.

Według sondażu 28 proc. respondentów opowiedziało się za złagodzeniem prawa aborcyjnego i dopuszczaniem aborcji także w innych przypadkach niż przewidywane jest to obecnie.

Polacy nie chcą zmian

Tylko 6 proc. zadeklarowało wsparcie dla prac nad zaostrzeniem aborcji (prawo nie powinno umożliwiać przerywania ciąży nawet w tych trzech przypadkach, w których dopuszcza obecnie)". Jednak zdecydowanie najwięcej osób opowiedziało się za utrzymaniem obecnego kompromisu aborcyjnego - 59 proc.

Odsetek osób niezdecydowanych stanowił 6 proc., a 1 proc. odmówiło odpowiedzi.

Respondenci odpowiadali na pytanie: Zapytam Pana(nią) teraz o kwestie związane z zakazem przerywania ciąży (zakazem aborcji). Obecne prawo antyaborcyjne w Polsce dopuszcza przeprowadzenie aborcji tylko w 3 przypadkach: kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, kiedy życie matki jest zagrożone lub kiedy stwierdzono ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Czy Pana(i) zdaniem obecne prawo antyaborcyjne…

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA 5 października 2016 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1002.

Autor: jaz//plw / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości