TVN24 | Polska

"Temat bardzo trudny". Nowy wiceminister planuje "uporządkowanie" kwestii Puszczy Białowieskiej

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Puszcza BiałowieskaTVN24
wideo 2/22
TVN24Puszcza Białowieska

Będzie to nie tylko wyzywanie, ale i możliwość pokazania nowego spojrzenia, nowych pomysłów - powiedział o swoim nowym stanowisku Edward Siarka, od niedawna wiceminister środowiska. Wymienił, że "kwestią wymagającą uporządkowania" jest między innymi Puszcza Białowieska.

W sobotę Ministerstwo Środowiska poinformowało, że poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Akt powołania wręczył Siarce minister środowiska Michał Woś.

Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo także w nowym rządzie, który powstanie w wyniku rekonstrukcji.

>> Woś: Mam rekomendację na wiceministra sprawiedliwości. Nie spodziewam się poleceń od Kaczyńskiego

Wiceminister środowiska o Puszczy Białowieskiej

- W nowej funkcji dla mnie, jako posła piątej już kadencji w Sejmie, będzie to nie tylko wyzywanie, ale i możliwość pokazania nowego spojrzenia, nowych pomysłów, które mam nadzieję, że uda się zrealizować - powiedział Siarka w filmie opublikowanym przez Solidarną Polskę na Twitterze.

Nowy wiceminister zapowiedział, że "na pewno taką kwestią, która wymaga uporządkowania i podjęcia decyzji jest kwestia Puszczy Białowieskiej". - Temat bardzo trudny, ale wydaje mi się, że musimy się zdecydować na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa, jakim jest Puszcza, żeby to, co budowały pokolenia nie zostało zmarnowane - zaznaczył. Jego zdaniem kwestia ta jest "bardzo dużym wyzwaniem".

MATERIAŁ "CZARNO NA BIAŁYM" Z 2018 ROKU: Walka o kolejną prastarą puszczę. Zagrożenie wycinką i pieniądze w tle

Przyznał, że poza tym "oczywiście są kwestie ochrony zwierząt", które dotykają kwestii łowiectwa. Jak mówił, resort środowiska będzie "musiał się zmierzyć ze zmianą ustawy o łowiectwie".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości