Zmiany w resorcie klimatu i środowiska. Wiceminister Jacek Ozdoba traci dotychczasowe kompetencje

Autor:
akr/adso
Źródło:
PAP
Ozdoba: odwołanie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska to w mojej ocenie błąd
Ozdoba: odwołanie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska to w mojej ocenie błąd
TVN24
TVN24Ozdoba: odwołanie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska to w mojej ocenie błąd

Wiceszef resortu klimatu i środowiska Edward Siarka przejmuje zadania wykonywane przez wiceministra Jacka Ozdobę - wynika z zarządzenia minister klimatu i środowiska Anny Moskwy w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie resortu. Obaj sekretarze stanu należą do Solidarnej Polski, która współtworzy Zjednoczoną Prawicę.

W poniedziałek w Dzienniku Urzędowym Ministra Klimatu i Środowiska opublikowano rozporządzenie dotyczące podziału kompetencji w kierownictwie MKiŚ. Zgodnie z treścią dokumentu sekretarz stanu Jacek Ozdoba "wykonuje zadania zlecone bezpośrednio przez Ministra Klimatu i Środowiska".

ZOBACZ CAŁE ZARZĄDZENIE Z 5 GRUDNIA 2022 ROKU >>>

Jak wynika z wcześniejszego zarządzenia o podziale kompetencji z 19 września 2022 roku, do kompetencji Ozdoby należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

ZOBACZ ZARZĄDZENIE Z 19 WRZEŚNIA 2022 ROKU >>>

Kompetencje przejmuje wiceminister Edward Siarka

W zarządzeniu z 5 grudnia napisano, że określanie szczegółowych zadań i nadzór nad pracą departamentów gospodarki odpadami i instrumentów środowiskowych oraz wykonywanie kompetencji ministra w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska przypadły wiceministrowi - sekretarzowi stanu Edwardowi Siarce. Do jego obowiązków należą też m.in. nadzór nad departamentem leśnictwa i łowiectwa, Lasami Państwowymi, Polskim Związkiem Łowieckim.

Zarówno Ozdoba, jak i Siarka są posłami Solidarnej Polski - ugrupowania wchodzącego w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy - której liderem jest minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

>> "Pewne napięcie" w rządzie i "miękki polexit". Ziobro krytykuje Morawieckiego, premier odpowiada <<

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości