Polska

Wicemarszałek z PJN? "Taka jest tradycja"

Polska


Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna jest skłonny przyznać nowemu klubowi poselskiemu Polska Jest Najważniejsza miejsce w prezydium Sejmu. Podkreślił, że w Sejmie jest taka tradycja, że każdy klub ma swojego wicemarszałka. Schetyna przyznał, że nikt z PJN nie zgłosił do tej pory takich oczekiwań, ale - jak dodał - "jest to temat do rozmowy".

- Trudno powiedzieć "nie, bo nie". Trzeba po prostu o tym rozmawiać. (...) To nie jest koło, to jest klub. To jest poważna siła. Tam są politycy w sporej części bardzo doświadczeni - zaznaczył Schetyna. Mówił o istniejącym w Sejmie obyczaju, że każdy klub ma swojego wicemarszałka i dodał, że o liczbie wicemarszałków Sejmu decyduje większość parlamentarna.

Schetyna powiedział, że w pierwszej kolejności razem z posłami PJN musi zająć się kwestiami technicznymi dotyczącymi siedziby klubu, miejsc w sali plenarnej oraz członkostwa w komisjach sejmowych. - Ten tydzień będziemy mieli taki porządkujący - powiedział marszałek Sejmu.

Nowy klub w Sejmie

Klub Polska Jest Najważniejsza powstał we wtorek. W jego skład weszło 15 byłych posłów PiS oraz politycy niezrzeszeni, w tym inicjatorzy stowarzyszenia o tej samej nazwie. Szefem klubu jest Joanna Kluzik-Rostkowska, a jej zastępcami: Paweł Poncyljusz, Elżbieta Jakubiak, Jacek Tomczak i Wojciech Mojzesowicz.

W skład klubu weszli także: Jacek Pilch, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Cichocka, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, Andrzej Walkowiak, Kazimierz Hajda, Wiesław Kilian.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości