Polska

"Wiarygodność Kaczmarka jak Leppera"

Polska

Aktualizacja:
Kaczmarek: nie ja jestem źródłem przecieku
tvnKaczmarek: nie ja jestem źródłem przecieku

"Sytuacja jest tragiczna. Przecież wiesz, jak my tam mieliśmy krucho dowodowo" - taki telefon kilka minut po samobójstwie Barbary Blidy miał odebrać od Zbigniewa Ziobro ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek. - To kłamstwo - mówi Ziobro.

W rozmowie z "Newsweekiem" Janusz Kaczmarek ujawnia, że w momencie akcji CBA nie było dowodów przeciwko byłej posłance SLD.

Premier zapytał, co ja sądzę o tej sprawie. Powiedziałem, że materiał nie daje podstaw do zatrzymania Blidy. W swojej pracy prokuratorskiej wielokrotnie spotykałem się ze sprawami opartymi na relacjach jednego świadka, który potem odwoływał swoje zeznania bądź jego informacje nie potwierdzały się. kaczmarek

Poinformował też, że wszyscy, którzy widzieli materiały dotyczące przecieku i udziału w nim Kaczmarka byli w szoku. - I ten szok jest jeszcze przed wami - zwrócił się do dziennikarzy.

Według niego, Lepper i Kaczmarek są z podobnej gliny - Nie jest rzeczą przypadków, dzisiaj widzę to, że idą ręka w rękę, że jeden powołuje się na drugiego, że jeden broni drugiego" - mówił Ziobro.

Kaczmarek w rozmowie z tygodnikiem powiedział, że na kilka dni przed akcją w trakcie narady u premiera, Ziobro poinformował, że ma materiał, który spowoduje rozbicie lewicowego układu, zatrzymanie Blidy i "wyjście" na innych polityków lewicy, w tym Leszka Millera. - I że jest materiał, który daje podstawy do zatrzymania Blidy - opowiada Kaczmarek.

Pan Kaczmarek kłamie. Jego poziom wiarygodności jest taki sam jak wiarygodność Andrzeja Leppera. ziob


Do akcji jednak doszło. 25 kwietnia o 6 rano funkcjonariusze ABW weszli do domu Blidy. Kilka minut później była minister popełniła samobójstwo.

Ziobro był rozstrzęsiony, kompletnie nie mógł sobie poradzić z sytuacją i bał się odpowiedzialności. Dał do zrozumienia, że w razie czego winą za tę akcje obarczy kogoś innego. To oddaje całą filozofię Ziobry, on nigdy nie popełnia błędów. Jest nieomylny. Kaczmarek2


Mam dowody, które umożliwią wszystkim wyrobienie sobie zdania na temat tego, kto kłamie. ziob2

as, tea

Źródło: "Newsweek", TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości