Węgrzyn chce izolować gejów od dzieci. Ma swoje doświadczenia

Polska

Aktualizacja:

"Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" - napisał poseł Robert Węgrzyn w SMS-ie rozesłanym do dziennikarzy. To jego komentarz do ustawy, którą ma się zająć Sejm i która zakłada, że homoseksualiści nie mogą prowadzić np. domów dziecka.

SMS, który otrzymała m.in. reporterka TVN24, ma związek z poprawkami Senatu do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Pod koniec maja senatorowie zdecydowali, że rodzice zastępczy i osoby prowadzące rodzinny dom dziecka nie mogą być homoseksualistami.

Poprawkę tej treści zgłosił do ustawę o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej senator PiS Piotr Kaleta (39 senatorów było za, 37 przeciw). Przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestowały polskie organizacje LGBT (Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i osób Transgenderowych). Ich zdaniem, przyjęta poprawka "jest niezgodna z konstytucyjną zasadą równości, zapewniającą osobom o orientacji homoseksualnej prawo do równego traktowania we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego".

Poseł Węgrzyn jest znany z kontrowersyjnych wypowiedziTVN24

Teraz nad poprawkami Senatu ma głosować Sejm.

Mroczne doświadczenia?

Węgrzyn już wie, jakie rozwiązanie powinno być przyjęte. "Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" – brzmi wiadomość, którą rozesłał do dziennikarzy.

A w rozmowie z tvn24.pl dodał, że - w jego opinii - poprawka jest słuszna i będzie za nią głosował. - Jestem już poza klubem i partią. Nie muszę się z tego (jak głosuję-red.) nikomu tłumaczyć - powiedział Węgrzyn.

Jakiś czas potem wytłumaczył się dziennikarzom TVN24 przed kamerą. - To jest bardzo podobne do adopcji dzieci. Jeśli homoseksualista ma sprawować pieczę nad małym dzieckiem przez osiem godzin, to czym to się różni od tego, jakbyśmy dali opiekę nad dzieckiem takiemu człowiekowi w rodzinie zastępczej - powiedział.

Na pytanie, co złego się stanie, jak homoseksualista będzie miał pieczę przez osiem godzin nad małym dzieckiem, odpowiedział: - To działanie prewencyjne przeciwko temu, aby to dziecko nie miało przyszłych złych nawyków.

Dopytywany, czy gdyby przebywał przez osiem godzin z homoseksualistą, to sam by się nim stał, powiedział jedynie: - Opowiedziałbym panu swoje doświadczenia, z czasów, jak miałem 7-8 lat, ale to nie jest na antenę.

Usunięty z partii

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Węgrzyna o homoseksualistach. – Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył – powiedział poseł w lutym br. w rozmowie z reporterem TVN24. Regionalny sąd koleżeński wykluczył go za to z Platformy. Nie pomogło odwołanie Węgrzyna - decyzję o wyrzuceniu z partii podtrzymał później są koleżeński na szczeblu krajowym.

Węgrzyn stwierdził, że jeśli zostanie usunięty z PO, będzie to świadczyć o tym, że rosną wpływy lobby homoseksualnego.

Prawo rodzinne i opiekuncze. Dzisiaj glosujemy poprawke senatu dot homoseksualistow. Poprawka jak najbardziej sluszna. Homoseksualistow nalezy izolowac od dzieci, szczegolnie tych najmlodszych. R. Wegrzyn. treść sms-a od Roberta Węgrzyna (pisowani oryginalna)

Źródło: tvn24.pl