Polska

"Wciąż są dwa, te same PiS"

Polska

"Są dwa, te same PiS"
"Są dwa, te same PiS"

PO nie obawia się konkurencji ze strony powstałej właśnie inicjatywy Joanny Kluzik Rostkowskiej. - To wewnętrzna dyskusja w PiS. Są dwa, te same PiS - tak Andrzej Halicki z PO mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" o nowym stowarzyszeniu. Jarosław Sellin (PiS) nie ma wątpliwości, że przekształci się ono w partię.

Dla posła PO stowarzyszenie Joanny Kluzik-Rostkowskiej "Polska jest najważniejsza" nie jest zagrożeniem, a jedynie łagodniejszą odmianą PiS.

- Mowa jest o retoryce, w jaki sposób się komunikować. Nie wiem po co i dlaczego ma coś powstać. To wewnętrzna dyskusja w PiS - dziwił się nowemu bytowi na scenie politycznej Andrzej Halicki.

Jarosław Sellin o nowej inicjatywie
Jarosław Sellin o nowej inicjatywie
Poncyljusz: Chcemy być konkurencją
Poncyljusz: Chcemy być konkurencją

Jedna różnica

Jego zdaniem, stowarzyszenie podpisane przez byłych i obecnych posłów PiS tak naprawdę niczym nie różni się od największej siły opozycyjnej.

- Są dwa, te same PiS. Tylko jedno - z liderem Jarosławem Kaczyńskim - odarte jest z maski, które miało w kampanii, a drugie - to PiS z tą maską. Chcące dyskutować z Polakami - przekonywał poseł PO.

Z kolei Jarosław Sellin (PiS) nie ma wątpliwości, że inicjatywa Kluzik-Rostkowskiej nie skończy się na stowarzyszeniu. - Najpewniej zakończy się to stworzeniem partii - ocenia poseł.

Sellin nie wstąpi

Prognozuje również, że wkrótce będzie można spodziewać się odejścia Pawła Poncyljusza z PiS. - Okrakiem trudno działać - przyznał.

Zapewnił również, że nie przyjmie zaproszenia i nie wstąpi do "Polska jest najważniejsza" z dwóch powodów. - Nie widzę logiki, aby mnożyć bytu w konfrontacji z potężną PO i uważam, że trzeba być z PiS i Jarosławem Kaczyńskim. To moralna przesłanka - mówił.

"Rząd, który nic nie robi"

Paweł Poncyljusz przekonywał, że nowa inicjatywa polityczna jest odpowiedzią na "nicnierobienie" rządu.

- Mamy rząd, który nic nie robi, który jest uśpiony. Chcemy zachęcać, by być merytoryczną konkurencją dla rządu - mówił jeden z głównych sygnatariuszy stowarzyszenia.

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości