Polska

WC Kowboj nie chce być Polakiem

Polska

TVN24Wojciech Cejrowski opuści kraj?

Wojciech Cejrowski dziennikarz i podróżnik oskarżany przez jednych o faszyzm, a kochany przez drugich za niekonwencjonalny styl bycia, nie chce być już Polakiem. Jak powiedział Radiu Wrocław, nie chce być już obywatelem Unii Europejskiej. Woli Ekwador.

Jaki jest powód tak dramatycznej decyzji człowieka, który niegdyś waląc kubkiem w stół w telewizyjnym studiu szydził z politycznej poprawności i wyzywał mniejszości homoseksualne od "pederastów" i "zboczeńców"? Podatki.

Według Cejrowskiego, o którym Kazik Staszewski śpiewał, że "to normalny komunista", w Ekwadorze są "fajniejsze". - Więcej wolności jest w Ekwadorze niż w Polsce - powiedział Radiu Wrocław - Tutaj muszę pytać urzędnika, czy mogę wydać pieniądze na budowę domu dla rodziny. Mam tego dość. Wynoszę interesy z Polski - dodał.

Wojciech Cejrowski vs. Kazimiera Szczuka (TVN24 09.06.2006 r.)
Wojciech Cejrowski vs. Kazimiera Szczuka (TVN24 09.06.2006 r.)

Złote myśli Cejrowskiego

Polski internet pełen jest złotych myśli Cejrowskiego. Choćby w Wikipedii odnaleźć możemy takie perełki: - Kwaśniewski swoim tłustym dupskiem obraził godność urzędu prezydenta (o wizycie prezydenta w Charkowie); - AIDS to choroba, którą po świecie rozniosły małpy, zboczeńcy i narkomani. Teraz cierpią niewinni ludzie; - Dżentelmen nie wchodzi do burdelu, człowiek kulturalny nie chodzi na parady pederastów, gdzie są promowane wartości antychrześcijańskie w sposób agresywny. (...) I ja zaliczam się do tych osób, które uważają parady pederastów za zło, promowanie zboczeń za zło i zwalczam to zło dostępnymi dla mnie sposobami (wywiad dla "Dziennika")

Cejrowski: Feministki trzeba zwalczać (TVN24 08.03.2008 r.)
Cejrowski: Feministki trzeba zwalczać (TVN24 08.03.2008 r.)

Dziennikarz - podróżnik

W 1995 r. program Cejrowskiego "WC Kwadrans" opisała w "Gazecie Wyborczej" Anna Bikont. Z artykułu wynikało, że prezentowane w nim treści są faszystowskie. Cejrowski pozwał do sądu osoby tak twierdzące oraz autorkę tekstu. W 2002 r. warszawski sąd apelacyjny uznał, że przeprosiny mu się nie należą, bo reportaż oddaje istotę postępowania Cejrowskiego.

Oprócz występowania w charakterze dziennikarza, Wojciech Cejrowski zajmuje się również podróżami. Jego wojaże po Ameryce Południowej nie wywołują już jednak tylu emocji.

Źródło: Rzeczpospolita.pl, Radio Wrocław, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości