Polska

Wassermann: złożę wniosek do ABW o zapisy z podsłuchów Marcina P.

Polska

"Spółkę zamkniemy i jeszcze na tym zyskamy". Co wiemy ze stenogramów z podsłuchów Marcina P.?
Fakty TVN"Spółkę zamkniemy i jeszcze na tym zyskamy". Co wiemy ze stenogramów z podsłuchów Marcina P.? (Materiał "Faktów" z 26 czerwca)

Szefowa komisji śledczej badającej sprawę Amber Gold Małgorzata Wasserman (PiS) zapowiedziała we wtorek, że na środowym posiedzeniu komisji, które odbędzie się w sądzie, złoży wniosek do ABW o udostępnienie nagrań z podsłuchów Marcina P.

W środę przez sejmową komisję śledczą przesłuchany zostanie były szef Amber Gold Marcin P. Przesłuchanie odbędzie się w warszawskim Sądzie Okręgowym.

"Gazeta Finansowa" ujawniła stenogramy z podsłuchów ABW założonych u Marcina P. Wynika z nich, że tuż po upadku OLT Express na przełomie lipca i sierpnia 2012 r. P. "spieniężał wszystko", wiedział, że jest podsłuchiwany i miał informacje, że w Amber Gold pojawią się "cisi panowie z ABW".

"Chcemy mieć pełny zapis rozmów"

- Funkcjonariusz ABW, który robił stenogramy z podsłuchów, do stenogramów wpisywał to, co uznał za najważniejsze. Chcemy mieć pełny zapis rozmów i dlatego będziemy wnioskować o przesłanie płyt, na których zarejestrowano podsłuchy - powiedziała Wassermann w rozmowie z TV Republika. - Jutro na posiedzeniu w sądzie złożę wniosek do ABW o udostępnienie nam tych nagrań – dodała posłanka PiS. - Komisja dostała plik ze sprawozdaniami z rozmów Marcina P. (jedna rozmowa dotyczy Katarzyny P.), natomiast w aktach zalegają takie pisma, z których wynika, że osoba przesłuchująca te płyty sama decydowała, co jest istotne dla postępowania, a co nie. Jeśli uznała, że coś nie jest istotne, to nie ma stenogramu z takiego nagrania. Komisja będzie podejmować uchwałę, w której zwróci się do ABW o przesłanie wszystkich płyt, byśmy mogli je samodzielnie odsłuchać – zapowiedziała Wassermann.

Autor: azb/sk / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości