Polska

Wałęsa przeprasza za "małpę z brzytwą"

Polska

Fragment "Magazynu 24 Godziny" sprzed dwóch lat, w którym Lech Wałęsa obrażał Kszysztofa Wyszkowskiego
TVN24Fragment "Magazynu 24 Godziny" sprzed dwóch lat, w którym Lech Wałęsa obrażał Kszysztofa Wyszkowskiego

Lech Wałęsa zgodnie z sądowym nakazem przeprosił w internecie za słowa wypowiedziane na antenie TVN24 ponad 2 lata temu. Były prezydent nazwał wtedy Krzysztofa Wyszkowskiego "debilem", "wariatem" i "małpą z brzytwą".

Na stronie internetowej Wałęsa pisze: "W wypowiedzi wyemitowanej przez TVN 24 (...) użyłem wobec Krzysztofa Wyszkowskiego słów obraźliwych. Wobec naruszenia przeze mnie dobrego imienia Krzysztofa Wyszkowskiego, przepraszam za ich użycie."

Były prezydent obraził Krzysztofa Wyszkowskiego w reakcji na oskarżenia między innymi o współpracę z SB. Sąd nakazał już Wyszkowskiemu odwołanie tych pomówień i przeproszenie Wałęsy do 31 listopada 2007 r. - "Do dzisiaj tego oczekuję" - napisał były prezydent na swojej stronie.

Wyszkowski - działacz opozycji antykomunistycznej, oskarżył publicznie Lecha Wałęsę o współpracę z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa w latach 70., a także o przywłaszczenie pieniędzy otrzymanych we Francji na początku lat 80. przez przedstawicieli "Solidarności" od francuskich związkowców.

bgr

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości