Polska

W Warszawie PO wystawi najsilniejszych

Polska

 
TVN24W Warszawie pierwsze miejsca na liście wyborczej zajmą liderzy PO

Donald Tusk, Jacek Rostowski i Małgorzata Kidawa-Błońska zajmą trzy pierwsze miejsca na liście wyborczej PO w Warszawie, podaje PAP. "Jedynką" w Radomiu będzie Ewa Kopacz, w Płocku Julia Pitera, a w okręgu podwarszawskim Andrzej Halicki - to dotychczasowe ustalenia ws. list PO na Mazowszu.

- Na początku przyszłego tygodnia o listach wyborczych ma rozmawiać zarząd mazowieckiej PO, a 16 maja listy PO na Mazowszu zatwierdzi Rada Regionu - powiedziała PAP przewodnicząca warszawskiej PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zgodnie z wewnętrzną uchwałą PO na każdej liście okręgowej w pierwszej trójce ma być przynajmniej jedna kobieta. Według informacji PAP ze źródeł w partii, w Warszawie w pierwszej trójce ma znaleźć się Kidawa-Błońska (za premierem Donaldem Tuskiem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim), a w pierwszej piątce - Joanna Fabisiak. Kolejne miejsca zajmą najprawdopodobniej dotychczasowi posłowie PO, są wśród nich m.in. b. minister sprawiedliwości Andrzej Czuma, rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz, a także Roman Kosecki i Tadeusz Ross. - Wszyscy dostali rekomendację władz w regionie - poinformowała Kidawa-Błońska.

Nie tylko oni

Podobną rekomendację mają też wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński oraz Marcin Święcicki, doktor ekonomii, były prezydent Warszawy i działacz Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Listę w Radomiu ma otwierać minister zdrowia Ewa Kopacz. "Jedynką" w Płocku będzie z kolei pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera.

W ubiegłych wyborach listę w tzw. wianuszku warszawskim otwierał Bronisław Komorowski, teraz "jedynką" ma być tam szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki. Siedlecką listę otworzy najprawdopodobniej Czesław Mroczek, a na kolejnych miejscach znajdą się posłowie Andrzej Kania i Jacek Kozaczyński.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości