Polska

W środę minister zdrowia przedstawi program kontroli

Polska

TVN24Do małej Dominiki karetka przyjechała za późno

W środę minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ma przedstawić program kontroli w placówkach ochrony zdrowia i życia. W poniedziałek w tej sprawie szef resortu spotkał się z krajowym konsultantem ds. medycyny ratunkowej.

Jak przekazał prof. Jerzy Robert Ładny, krajowy konsultant ds. Medycyny Ratunkowej, obecnie trwa ustalanie harmonogramu kontroli w placówkach ochrony zdrowia. Ekspert spotkał się dzisiaj z konsultantem ds. medycyny ratunkowej w woj. łódzkim, z którym uzgodni szczegóły kontroli w regionie. Powodem podjętych działań jest śmierć 2,5-letniej Dominiki. W jej sprawie zabezpieczona została część dokumentacji. Prof. Ładny podkreślił jednak, że jest zdecydowanie za wcześnie, żeby przesądzać o tym, kto zawinił.

Sprawę bada prokuratura

Prokuratura od piątku prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-letniej dziewczynki, która tydzień temu trafiła w stanie krytycznym do szpitala im. Marii Konopnickiej w Łodzi; karetka pogotowia do dziecka przyjechała dopiero za drugim razem.

Wcześniej przyjazdu odmówił też lekarz nocnej i świątecznej pomocy. Według lekarzy z łódzkiej placówki, gdyby dziecko trafiło wcześniej do szpitala, byłyby zdecydowanie większe szanse na jego uratowanie.

Autor: nsz/jaś/k / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości