Polska

"W rządzie Tuska brakuje realizacji obietnic"

Polska

Gosiewski krytykuje ministrów Tuska
TVN24Gosiewski krytykuje ministrów Tuska

- Nie widzę związku pomiędzy obsadą ambasadora w Argentynie a polityką PiS - przekonywał Przemysław Gosiewski. Zdaniem przewodniczącego klubu PiS, rząd Tuska nie realizuje przedwyborczych obietnic, a wielu jego ministrów sobie nie radzi.

- Byłem zaskoczony, że głównym tematem w sprawach zagranicznych dzisiaj była kwestia obsady personalnej nienajważniejszej skądinąd placówki - mówił Gosiewski. Polityk dodał, że nie uważa przy tym, aby osoba byłego ambasadora Zdzisława Ryna była kontrowersyjna. - To jest znany profesor. Nie było wobec niego zarzutów co do wykonywania funkcji - argumentował.

Byłem zaskoczony, że głównym tematem w sprawach zagranicznych dzisiaj była kwestia obsady personalnej nienajważniejszej skądinąd placówki Przemysław Gosiewski, PiS

Niepokojące zapowiedzi

Zapytany, czy jego zdaniem Radosław Sikorski jest dobrym szefem MSZ, Gosiewski powiedział, że nie należy do miłośników jego stylu uprawiania polityki. - Nie sądzę, żeby taka autorska polityka była dobra dla rządu. Sam premier Tusk wielokrotnie mówił, że jest zaskoczony poczynaniami Sikorskiego - wyjaśniał poseł. Gosiewski nie chciał przewidywać, czy Sikorski po

Na pewno jest w tym rządzie wielu słabych ministrów Przemysław Gosiewski, PiS

Raport Pitery jak zając z kapelusza

Gosiewski na antenie TVN24 mówił także o dokonaniach rządów PiS. - Została przygotowana całościowa reforma finansów publicznych. Niestety, nie było większości do jej uchwalenia. Była też przygotowana ustawa o połączeniu służby celnej i skarbowej - wyliczał Gosiewski. Według niego, te i inne ustawy wystarczyło przesłać do Sejmu i przegłosować. Gosiewski zwrócił ponadto uwagę, że obecny rząd rozważa wycofanie się z niektórych dokonań poprzedniego - m.in. z obniżonej składki na fundusz pracy i ZUS.

Gosiewski o raporcie Pitery
Gosiewski o raporcie PiteryTVN24

- To taki zajączek, który wyskakuje z kapelusza i nigdzie go nie ma - tak Gosiewski opisał raport Julii Pitery, do którego chciał uzyskać dostęp. - Premier nie odpowiedział na moją prośbę o wyrażenie zgody na przeczytanie go - przyznał Gosiewski.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości