Polska

"W polityce prorodzinnej kobieta się nie mieści"

Polska

TVN24Polityczny spór o kobiety

Horyzont myślowy LPR ma patriarchalny charakter - zarzucił Piotr Ikonowicz kandydujący z warszawskiej listy Samoobrony Wojciechowi Wierzejskiemu z LPR. Ten ostatni paruje atak: nikt nie zrobił dla kobiet tyle, co my.

Podczas piątkowej debaty w TVN24, Ikonowicz zarzucił LPR, że w jej systemie, kobieta, a zwłaszcza samotnie wychowująca dziecko nie znajduje miejsca. - Waszym zdaniem kobieta powinna zostać w domu i nie awansować - stwierdził.

W odpowiedzi Wierzejski stwierdził, że to LPR przeforsowała w Sejmie wprowadzenie becikowego, doprowadziła do wydłużenia urlopów macierzyńskich oraz przeforsowała ulgę podatkową na dzieci. - Z tego tytułu, 10 milionów Polaków w ogóle nie zapłaci podatku - ocenił.

Kandydat Samoobrony na posła wytknął też LPR, że przez ostatnią kadencję Sejmu używała określenia "liberalizm" jako obelgi, po czym weszła w sojusz z "ultraliberalną" Unią Polityki Realnej. Wierzejski odpowiedział, że LPR reprezentuje tradycyjne wartości jak rodzina, wiara oraz wierzy w niskie podatki i wolny rynek. - Sojusz z UPR pozwolił nam na syntezę prawicowości - ocenił.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24