Polska

W PO uczą się mówić

Polska

Aktualizacja:
TVN24Posłowie PO nauczą się jakich gestów należy w mediach unikać

Politycy PO uczą się występować w mediach. Partyjne kursy obejmą też dokształcanie parlamentarzystów w zakresie ekonomii i prawa, donosi "Rzeczpospolita".

– Jest przygotowywany cały program szkoleń z zakresu prawa, ekonomii oraz mediów - potwierdza Jarosław Gowin, wiceszef Klubu PO.

Szkolenia medialne przejdą przede wszystkim parlamentarzyści, którzy zostali wytypowani do częstego reprezentowania Platformy w środkach masowego przekazu. W ręce speców od PR jako pierwsi trafili posłowie z Komisji Zdrowia. Dowiedzieli się, ze należy posługiwać się krótkimi zdaniami. Powiedziano im też jakimi gestami podkreślać swoje wypowiedzi.

Pędem do wiedzy wykazuje się jednak większość polityków platformy - W każdym z kursów chce wziąć udział od 60 do 100 posłów - mówi Gowin który sam występowania w mediach nie będzie się uczył. - Ja chciałbym skorzystać z nauk z ekonomii - dodaje wiceszef klubu PO.

Szkolenia będą sfinansowane ze środków, jakie klub dostaje na działalność z Kancelarii Sejmu, na doszkalanie każdego posła przewidziano 1,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Do nauczania ekonomii czy prawa PO prawdopodobnie wynajmie ekspertów. Politycy chcą dokształcić się głównie w analizie budżetu państwa. – Większość posłów w Sejmie z ustawą budżetową styka się po raz pierwszy w życiu - tłumaczy Gowin.

Za medialne przygotowanie swoich posłów zabrał się również Klub PiS, powołując komisję do oceny występów polityków tej partii w mediach.

Zdaniem dr. Jarosława Flisa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, te kursy to dobry pomysł, politycy musza umieć kontaktować się z mediami - Ale powinni też uważać, aby nie sprowadzać polityki tylko do pustych, a błyskotliwych ripost - przestrzega Flis.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości