Polska

W lutym debata nt. Smoleńska. Macierewicz zaprasza "ekspertów premiera"

Polska


Szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz z PiS zaprosił ekspertów strony rządowej na wspólną debatę nt. katastrofy smoleńskiej. Debata miałaby się odbyć się 5 lutego. - Serdecznie zapraszamy ekspertów premiera Donalda Tuska - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak poinformował, spośród ekspertów współpracujących z zespołem gotowość do udziału w debacie potwierdzili m.in.: prof. Wiesław Binienda i prof. Kazimierz Nowaczyk.

- Liczę na to, że eksperci strony rządowej stawią się, przedstawią swoje założenia i opinie - powiedział Macierewicz.

Jeśli nie przyjdą

Poseł PiS poinformował też, że "gdyby zrezygnowali (eksperci ze strony rządowej - red.) i nie zdecydowali się stawiać czoła (...), tezy komisji ministra Jerzego Millera zostaną odczytane przez lektora. Zostaną przedstawione tak czy inaczej, by opinia publiczna mogła się z nimi zapoznać - podkreślił poseł PiS. Jak zauważył, jest to tekst mało znany i jego zespół jest gotów go upowszechnić, "by w debacie, w której eksperci zespołu przedstawią swoje badania, była obecna także druga strona".

- Liczymy na to, że (eksperci z komisji Millera - red.) się stawią i będą przedstawiali swoje racje zgodnie z podstawowymi zasadami nauki - dodał Macierewicz.

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP