Polska

Przegląd prasy: nasi europosłowie pilni jak nigdy

Polska

Polaków wyprzedzili tylko Chorwaci i Austriacy

Eurodeputowani z Polski są w czołówce posłów do Parlamentu Europejskiego pod względem frekwencji podczas głosowań - pisze "Rzeczpospolita".

94,01 proc. – w tylu najważniejszych głosowaniach uczestniczyło dotąd 51 polskich europosłów. To jeden z najlepszych wyników - Polaków wyprzedzili tylko Chorwaci i Austriacy. Pół roku od rozpoczęcia kadencji PE takie dane podał portal VoteWatch.eu.

Dla porównania zeszłą kadencję nasi deputowani kończyli ze średnią 86,2 proc., co sytuowało ich w połowie stawki – zauważa "Rz".

"Politycy pod presją"

Polscy politycy wypadają też dobrze w innych rankingach VoteWatch – są w czołówce, jeśli idzie o liczbę przygotowanych opinii. Zaś Andrzej Duda z PiS to rekordzista wśród autorów raportów, czyli najważniejszych aktów, które przedstawiają deputowani.

Jak zauważa politolog z UW Rafał Chwedoruk, od dekady w Polsce mamy duże natężenie kampanii wyborczych. Nie zdarzył się taki okres, by na przestrzeni 24 miesięcy nie było jakieś kampanii, a potem wyborów; politycy są więc pod presją – wyjaśnia.

- Być może wyciągają wnioski. Uczą się albo na swoich błędach, albo na błędach poprzedników – mówi politolog.

Autor: db/kka / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości