Tylko w sobotę utonęło w Polsce siedem osób

Polska

Alarmujące dane Rządowego Centrum Bezpieczeństwatvn24
wideo 2/5

W sobotę w Polsce utonęło siedem osób, a od początku czerwca łącznie 26 - alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od kwietnia utopiło się już 80 osób. Przed nami sezon wakacyjny i bardzo gorące dni. Uważajcie nad wodą! Z wodą nie ma żartów! - apeluje RCB.

Z powodu fali upałów w Polsce coraz więcej osób spędza czas nad wodą.

RCB apeluje o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w związku z tym przypomina o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą, takich jak zakaz wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu lub innych środkach odurzających, zakaz skakania do wody w nieznanych miejscach. Wskazuje również, że należy pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Przestrzega ponadto przed wypływaniem daleko od brzegu na dmuchanym materacu i zaleca, aby zawsze stosować się do poleceń ratowników. Nie należy też wchodzić do wody, kiedy jest się rozgrzanym przez słońce.

RBC o bezpieczeństwie nad wodąRBC

Wiceprezes krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Martyna Gałat mówiła w niedzielę w rozmowie z reporterem TVN24 między innymi o tym, jak pomóc osobie, która zaczyna się topić.

Jak zaznaczyła, nie należy podpływać bezpośrednio do topiącego się. - Podajemy mu cokolwiek, co mamy na brzegu, jakiś dmuchany materac czy ręcznik - powiedziała.

Wiceprezes krakowskiego WOPR o bezpieczeństwie nad wodą tvn24

Autor: akr//kg / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: