Polska

Żaglówki z dziećmi wywróciły się na Bałtyku. Film z akcji ratowniczej

Polska

Aktualizacja:
Ratownicy musieli działać błyskawicznie
Ratownicy musieli działać błyskawicznie
wideo 2/4

Czworo dzieci zostało uratowanych, po tym jak dwie żaglówki typu Optymist wywróciły się na Bałtyku w Ustce. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, gdy na Pomorze dotarło prognozowane załamanie pogody.

Nagranie z akcji ratunkowej otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) poinformowała, że powodem wywrócenia się dwóch żaglówek były złe warunki pogodowe. - Przyszło załamanie pogody wcześniej prognozowane i łódki z dziećmi się wywróciły – podały służby.

Dwie łodzie w akcji

Zdarzenie widział turysta, który zawiadomił kapitana portu. O godzinie 18:45 na miejsce zostały skierowane dwie łodzie z brzegowej stacji ratowniczej Ustki ze statku Orkan.

Z morza uratowanych zostało czworo dzieci. Znajdowały się one ponad kilometr od brzegu i prawdopodobnie miały szkolenie. - O godzinie 19.15 dostarczono dzieci na Orkana - mówił TVN24 Tadeusz Lesiuk, bosman dyżurny portu w Ustce.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jedno z dzieci jest trochę poobijane. Na miejscu udzielono mu pomocy medycznej. Z dziećmi na trzeciej łódce pływał ich trener, który, jak podały służby, był bezpieczny. Działania ratowników zakończyły się o godzinie 20.45.

Akcja również na Zalewie Szczecińskim

Gdyńska służba morska poinformowała, że w piątek wieczorem prowadzono również akcję ratowniczą na Zalewie Szczecińskim.

Pomocy ze względu na awarię techniczną potrzebował jacht żaglowy prawdopodobnie z trzema osobami na pokładzie. Pogarszająca się pogoda spowodowała, że nie można było czekać z holowaniem go do portu w Trzebieży.

Akcja ratunkowa na Bałtyku
Akcja ratunkowa na Bałtyku Tomek | Kontakt 24

Autor: mb, eŁKa//ank, b / Źródło: Kontakt 24, PAP, TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: youtube/depresja wykałaczki

Pozostałe wiadomości