TVN24 | Polska

"Totalny rząd wymaga czasem totalnej opozycji"

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Leszczyna: totalny rząd wymaga czasem totalnej opozycji
wideo 2/18
Leszczyna: totalny rząd wymaga czasem totalnej opozycji

Cieszę się, że Zjednoczona Prawica trwa i cieszę się, że Solidarna Polska podjęła racjonalną decyzję. Martwi mnie tylko przewaga komunikatów w internecie względem merytorycznej pracy, którą wspólnie wykonujemy - w taki sposób wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk odniosła się do napięć w obozie rządzącym w związku z ustaleniami unijnego szczytu. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna pytana, czy jej ugrupowanie zagłosuje za ratyfikacją nowych zasobów własnych, która jest konieczna dla uruchomienia funduszu odbudowy, odparła, że "zawsze tam, gdzie można zrobić coś dobrego dla Polski, Koalicja Obywatelska to robi".

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski wchodzącej w skład obozu rządzącego Zbigniew Ziobro krytycznie ocenił wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego budżetu. "Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej niestety wejdzie w życie. Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska" - napisał mediach społecznościowych Ziobro po zakończeniu szczytu Rady Europejskiej.

Jednocześnie w sobotę zarząd Solidarnej Polski, stosunkiem głosów 12 do 8, zdecydował o pozostaniu w koalicji rządzącej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Wiceminister: martwi mnie przewaga internetowych komunikatów przedstawicieli Solidarnej Polski względem merytorycznej pracy

O wewnętrznej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy dyskutowały we wtorek w "Tak jest" w TVN24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii z Prawa i Sprawiedliwości oraz posłanka Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej.

- Cieszę się, że Zjednoczona Prawica trwa i cieszę się, że Solidarna Polska podjęła racjonalną decyzję. Martwi mnie tylko przewaga komunikatów w internecie względem merytorycznej pracy, którą wspólnie wykonujemy - powiedziała Semeniuk.

- Prawo i Sprawiedliwość jest podstawą istnienia Zjednoczonej Prawicy, dodatkowo mamy też oczywiście naszych koalicjantów w postaci Porozumienia i Solidarnej Polski. I stąd właśnie moja prośba, aby ten patetyzm związany z Facebookiem i Twitterem czy wypowiedziami medialnymi, które naprawdę nie wnoszą niczego dobrego, jeśli chodzi o Solidarną Polskę, odrzucić na bok, abyśmy skupili się wspólnie nad krajowym planem odbudowy, abyśmy połączyli siły - apelowała wiceminister.

Odnosząc się do ustaleń unijnego szczytu, powiedziała, że był on "ogromnym sukcesem premiera Mateusza Morawieckiego, już drugim". - A teraz czas, żeby usiąść do stołu, żeby opracować konkretny plan do realizacji - dodała.

Semeniuk: cieszę się, że Zjednoczona Prawica trwaTVN24

Leszczyna: gdyby ten rząd wytrwał do 2023 roku, to byłaby wielka tragedia dla Polski

Izabela Leszczyna była pytana, czy jej ugrupowanie zagłosuje za ratyfikacją nowych zasobów własnych, które jest konieczne dla uruchomienia funduszu odbudowy. Aby on ruszył, parlamenty narodowe 27 państw członkowskich muszą się na to zgodzić.

- Totalny rząd wymaga czasem totalnej opozycji, natomiast zawsze tam, gdzie można zrobić coś dobrego dla Polski, Koalicja Obywatelska to robi - odpowiedziała.

Odnosząc się do sporu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, mówiła o możliwych scenariuszach dotyczących przyszłości rządu. - Gdyby ten rząd wytrwał do 2023 roku, to byłaby wielka tragedia dla Polski. (...) Jeśli PiS rządziłby do 2023 roku, Polska byłaby krajem niemalże zatrzymanym w takim rozwoju, który pozwoli nam mieć taką jakość życia, do jakiej aspirujemy - oceniła.

Leszczyna: totalny rząd wymaga czasem totalnej opozycji

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24