TVN24 | Polska

Kolędowanie w dwóch językach i konsul za fortepianem

TVN24 | Polska

Autor:
asty
Źródło:
tvn24.pl
Konsulat w Nowym Jorku kolęduje z muzykami polskiego pochodzenia
Konsulat w Nowym Jorku kolęduje z muzykami polskiego pochodzeniaIgor Briese
wideo 2/3
TVN24Konsulat w Nowym Jorku kolęduje z muzykami polskiego pochodzenia

Blisko dwudziestu muzyków polskiego pochodzenia nagrało dla konsulatu w Nowym Jorku film ze specjalną kompilacją polskich i amerykańskich kolęd. Sam konsul generalny Adrian Kubicki zagrał na fortepianie. Z kolei konsul odpowiedzialny za współpracę z Polonią, Mateusz Gmura, zagrał na gitarze basowej.

- Razem z blisko dwudziestoma muzykami polskiego pochodzenia, którzy mieszkają w Nowym Jorku i okolicach, nagraliśmy krótki film ze specjalną kompilacją polskich i amerykańskich kolęd. Mamy nadzieję, że czas, który dla wielu przepełniony jest nostalgią i tęsknotą, przemieni się choć na chwilę w czas radości, miłości i duchowej łączności z najbliższymi – mówi konsul generalny w Nowym Jorku Adrian Kubicki, który jest pomysłodawcą filmu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Cicha Noc"
"Cicha Noc"TVN24

Do projektu zostało zaproszonych blisko dwudziestu polonijnych muzyków i wokalistów na co dzień reprezentujących wiele odmiennych stylów i rodzajów muzyki, od muzyków klasycznych, zarówno instrumentalistów, jak i śpiewaków, po muzyków jazzowych, rockowych i folkowych. Sam konsul generalny Adrian Kubicki zagrał na fortepianie. W projekcie wziął udział również konsul odpowiedzialny za współpracę z Polonią, Mateusz Gmura, który zagrał na gitarze basowej.

W projekcie udział wzięli tak znani i zasłużeni wokaliści jak Stan Borys czy tenor Wojciech Bukalski, którzy zaśpiewali z jazzmanką Małgorzatą Staniszewską, śpiewaczką folkową Karoliną Wojteczko oraz wokalistami popowymi i rockowymi Dawidem Czajką, Magdaleną Bałdych, Tomaczkiem Bednarkiem, i Tomaszem Popławskim.

"Rockin' Around the Christmas Tree"
"Rockin' Around the Christmas Tree"TVN24

Wśród instrumentalistów można było zobaczyć wybitnego saksofonistę Krzysztofa Medynę, skrzypaczkę Kingę Augustyn oraz Annę Pasternak, gitarzystów Tomaczka Bednarka, który występował u boku Franka Sinatry i Piotra Kląska z rockowego zespołu Dzieci PRL-u oraz perkusistę Grzegorza Fryca. Wszyscy artyści wzięli udział w projekcie pro bono.

Autor:asty

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Igor Briese

Pozostałe wiadomości