TVN24 | Polska

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? Sondaż

TVN24 | Polska

Autor:
akr/adso
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? Sondaż"Fakty po Południu"
wideo 2/2
"Fakty po Południu"Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? Sondaż

44 procent ankietowanych jest zdania, że polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwną opinię wyraziło 43 procent ankietowanych.

OGLĄDAJ "7 DNI UNIA" W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 pracownia Kantar przeprowadziła sondaż, w którym zadano pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?".

Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" udzieliło 44 procent ankietowanych, a "zdecydowanie nie" i "raczej nie" - 43 procent respondentów. 13 procent badanych uczestników nie ma zdania.

tvn24.pl

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca tego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób pełnoletnich.

W analogicznym sondażu z listopada 2020 roku 49 proc. ankietowanych uważało, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z UE, 40 proc. uważało, że nie może, a 11 proc. nie miało zdania.

Największe w historii rozszerzenie UE

Polska wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami. Było to największe w historii rozszerzenie UE.

MS uważa wyrok EPTCz za "absurdalny". Czy może dojść do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 FAKTY PO POŁUDNIU

Autor:akr/adso

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Tagi:
Raporty: