Ulica też może obchodzić imieniny

Aktualizacja:
Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Poznaniu w świątecznym korowodzie z okazji imienin ulicy Św. Marcin. W stolicy wielkopolski obchody Święta Niepodległości od czternastu lat obchodzone są wraz z imieninami głównej arterii miasta. (TVN24)
TVN24Obchody imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Poznaniu w świątecznym korowodzie z okazji imienin ulicy Św. Marcin. W stolicy wielkopolski obchody Święta Niepodległości od czternastu lat obchodzone są wraz z imieninami głównej arterii miasta.

Z okazji imienin ulicy, poznańscy cukiernicy przygotowali ok. 400 ton tradycyjnych rogali świętomarcińskich. Imieniny rozpoczęła tradycyjna msza w kościele św. Marcina. Po mszy, spod kościoła wyruszył barwny korowód w którym centralną postacią był sam Św. Marcin na koniu.

W korowodzie, poza Św. Marcinem wzięli udział ułani, grupa muzyczna grająca na bębnach, szczudlarze, klauni, kapela góralska i harcerze. W pierwszym szeregu w ułańskim mundurze jechał na koniu wiceprezydent miasta Maciej Frankiewicz.

Na scenie przed Zamkiem prezydent miasta przekazał Św. Marcinowi klucze do bram miasta. Sam Marcin zaapelował do mieszkańców Poznania, by przed zimą pamiętali o najuboższych i w czasie niedzielnego święta nie szczędzili na nich pieniędzy.

Święty Marcin jest patronem m.in. żołnierzy, oberżystów, jeźdźców, sukienników, żebraków, podróżników, więźniów i kapeluszników.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości