Węgry nie przekażą broni Ukrainie. Terlecki: dziwimy się tej postawie

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Węgry nie przekażą broni Ukrainie. Terlecki: dziwimy się tej postawie
Węgry nie przekażą broni Ukrainie. Terlecki: dziwimy się tej postawieTVN24
wideo 2/35
TVN24Węgry nie przekażą broni Ukrainie. Terlecki: dziwimy się tej postawie

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Zachodnie państwa wspierają Kijów, dostarczają broń. Na taki krok nie zdecydował się jednak Viktor Orban, premier Węgier. - Dziwimy się tej postawie, ale to jest sprawa Węgier i ich interesów narodowych - skomentował wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dziennikarze pytali Terleckiego, czy sankcje nałożone przez Zachód na Rosję spełniają oczekiwania Polski. - Polskie postulaty są dalej idące, ale cieszymy się, że Unia wreszcie zrozumiała swoje błędy, że Zachód je zrozumiał i stanowczo, i solidarnie staje po stronie Ukrainy - powiedział Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu pytany był też, jak ocenia postawę premiera Węgier Viktora Orbana, który oświadczył, że Węgry nie wyślą broni na Ukrainę. - Oceniam tak, jak się ocenia postawę szefa państwa zaprzyjaźnionego. Dziwimy się, że Węgry podobnie stanowczo nie wspierają Ukrainy, ale to jest sprawa Węgier i ich, że tak powiem, interesów narodowych - powiedział Terlecki.

Ryszard TerleckiTVN24

Zachód wspiera Ukrainę. Wysyła sprzęt wojskowy

Z zestawienia opracowanego przez NATO wynika, że Polska, Belgia, Kanada, Czechy, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Łotwa, Litwa, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wysłały lub zatwierdzają znaczne dostawy sprzętu wojskowego na Ukrainę. Ponadto Unia Europejska zdecydowała, że sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu dla Ukrainy. Ukraina otrzymała już m.in. przeciwpancerne pociski Javelin i rakiety przeciwlotnicze.

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości