Generałowie NATO i armii USA w Polsce. Rozmowy o "zobowiązaniach sojuszniczych" i bezpieczeństwie w regionie

Autor:
ads/adso
Źródło:
tvn24.pl
Stoltenberg o rosyjskiej inwazji: to najgorsza agresja zbrojna w Europie od dziesięcioleci
Stoltenberg o rosyjskiej inwazji: to najgorsza agresja zbrojna w Europie od dziesięcioleciTVN24
wideo 2/29
TVN24Stoltenberg o rosyjskiej inwazji: to najgorsza agresja zbrojna w Europie od dziesięcioleci

Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę. W piątek w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego gościli wysocy generałowie struktur NATO i armii USA. Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował też o swojej rozmowie z amerykańskim sekretarzem obrony.

W piątek w Polsce "z wizytą roboczą" przebywał generał Jorg Vollmer, stojący na czele Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO w Brunssum. Jak podał Sztab Generalny Wojska Polskiego, generał "przedstawił sytuację bezpieczeństwa w regionie". Omówiono też "stan realizacji zobowiązań sojuszniczych".

Również w piątek generał Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego spotkał się z generałem Markiem A. Milley'em, przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA. Wojskowi - czytamy - "omówili sytuację bezpieczeństwa w regionie".

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak rozmawiał w piątek z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem o "ataku Rosji na Ukrainę i sytuacji bezpieczeństwa w naszym regionie". Rozmowa - poinformował Błaszczak - dotyczyła też "modernizacji Wojska Polskiego".

Autor:ads/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter @SztabGenWP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości