TVN24 | Polska

Jacek Sutryk o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. "Czas na poszukiwanie i wypracowywanie rozwiązań systemowych"

TVN24 | Polska

Autor:
akr/adso
Źródło:
TVN24
Jacek Sutryk o pomocy dla uchodźców z Ukrainy: czas na poszukiwanie i na wypracowywanie rozwiązań systemowych
Jacek Sutryk o pomocy dla uchodźców z Ukrainy: czas na poszukiwanie i na wypracowywanie rozwiązań systemowychTVN24
wideo 2/21
TVN24Jacek Sutryk o pomocy dla uchodźców z Ukrainy: czas na poszukiwanie i na wypracowywanie rozwiązań systemowych

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ocenił w "Kropce nad i", że "pierwszy etap niesienia pomocy" dla uchodźców z Ukrainy jest "za nami". - On był najważniejszy, ale był też, w obliczu tych wyzwań, które nas czekają, najłatwiejszy - ocenił. Jego zdaniem "teraz przed nami dużo większe wyzwania".

Prezydent Wrocławia i członek zarządu Związku Miast Polskich Jacek Sutryk mówił w "Kropce nad i" w TVN24 o pomocy ze strony Polski dla uchodźców z Ukrainy.

OGLĄDAJ "KROPKĘ NAD I" W TVN24 GO >>>

Sutryk: Pierwszy etap niesienia pomocy za nami. Był najważniejszy, ale najłatwiejszy

Jego zdaniem "jest czas najwyższy na poszukiwanie i na wypracowywanie rozwiązań systemowych". - Ten pierwszy etap niesienia pomocy za nami. On był najważniejszy, ale był też - w obliczu tych wyzwań, które nas czekają - najłatwiejszy - ocenił. Wspominał, że "musieliśmy zapewnić żywność, musieliśmy zapewnić na szybko schronienie".

- Teraz przed nami dużo większe wyzwania. Tym bardziej, że chyba zgodni jesteśmy, że konflikt w Ukrainie szybko się nie zakończy. A nawet jeżeli się zakończy, to wielu Ukraińców, których przyjęliśmy pod swoje dachy, nie będzie miało gdzie wrócić - dodał Sutryk.

Prezydent Wrocławia powiedział, że "dzisiaj musimy na nowo zorganizować Polskę, na nowo musimy zorganizować nasze wspólnoty lokalne". Dlatego - jak wskazywał - w poniedziałek w czasie obrad Samorządowego Okrągłego Stołu była mowa "o potrzebie poszukiwania dobrych i nowych przepisów, które pozwolą tym wyzwaniom sprostać".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Maciej Kulczyński

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości