TVN24 | Polska

Skrzypczak: Przez 90 dni Rosjanie weszli w głąb na 20-30 kilometrów. To naprawdę niewielkie zdobycze terenowe

TVN24 | Polska

Autor:
ads\mtom
Źródło:
TVN24
Skrzypczak: operacja obronna Ukraińców ma wyczerpać potencjał uderzeniowy Rosjan, by na innych kierunkach nie byli aktywni
Skrzypczak: operacja obronna Ukraińców ma wyczerpać potencjał uderzeniowy Rosjan, by na innych kierunkach nie byli aktywniTVN24
wideo 2/21
TVN24Skrzypczak: operacja obronna Ukraińców ma wyczerpać potencjał uderzeniowy Rosjan, by na innych kierunkach nie byli aktywni

Operacja obronna Ukraińców jest moim zdaniem dobrze prowadzona. Zadają duże straty Rosjanom, którzy mają niewielkie sukcesy terenowe - mówił w TVN24 generał Waldemar Skrzypczak. Dodał, że armia ukraińska chce "wyczerpać armię rosyjską, jej potencjał uderzeniowy, by Rosjanie na innych kierunkach nie byli aktywni".

Przebieg walk w Donbasie analizował we wtorek w TVN24 emerytowany generał broni Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. - Operacja w rejonie łuku donbaskiego, którą prowadzą Ukraińcy, jest operacją obronną. Ukraińcy zawczasu zbudowali pozycje obronne na wschód od Siewierodoniecka, a potem na Dońcu, czyli na rubieży Siewierodoniecka i Lisiczańska. Mają kolejne rubieże w głąb, aż do rubieży Słowiańska i Kramatorska - mówił.

Rosjanie - dodał - "prowadzą operację zaczepną, przełamują każdą pozycję obronną armii ukraińskiej i ponoszą przy tym duże straty".

131. dzień wojny Rosji przeciwko UkrainiePAP

- Istotą tej operacji jest to, by cały czas załamywać natarcie armii rosyjskiej na kolejnych rubieżach obronnych, które są przez Ukraińców przygotowane. Moim zdaniem, z wojskowego punktu widzenia, operacja przebiega zgodnie z planem, który sobie Ukraińcy założyli - stwierdził Skrzypczak.

Przypominał, że ta operacja "trwa już prawie 90 dni, łącznie z uderzeniem od Iziumu". - Operacja obronna Ukraińców jest moim zdaniem prowadzona dobrze. Zadają duże straty, a Rosjanie mają niewielkie sukcesy terenowe. Jeżeli przez 90 dni weszli w głąb na 20-30 kilometrów to są to naprawdę niewielkie zdobycze terenowe. Za cenę ogromnych strat - ocenił generał.

Operacja obronna Ukraińców - tłumaczył - "ma wyczerpać armię rosyjską, jej potencjał uderzeniowy, by Rosjanie na innych kierunkach nie byli aktywni".

Przebieg walk na Ukrainie. Analiza generała Skrzypczaka - 5 lipca
Przebieg walk na Ukrainie. Analiza generała Skrzypczaka - 5 lipcaTVN24

Autor:ads\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości