TVN24 | Polska

Awaria w ukraińskich zakładach azotowych. Ruda chmura nad miastem

TVN24 | Polska

Autor:
ads//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Google EarthRówne na zachodzie Ukrainy

W mieście Równe na zachodzie Ukrainy doszło we wtorek do awarii w zakładach azotowych. Przedsiębiorstwo poinformowało, że wystąpił jednorazowy wyciek gazów nitrozowych. Nad miasto przesunęła się ruda chmura znad zakładów.

Do awarii doszło na terenie zakładów RiwneAzot w ukraińskim mieście Równe. Jak napisał na Facebooku szef władz obwodowych Witalij Kowal, doszło do awaryjnego zatrzymania agregatu w zakładzie produkującym kwas azotowy. Oceną zagrożeń ma zająć się inspekcja ekologiczna - oświadczył Kowal.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Biuro prasowe przedsiębiorstwa poinformowało agencję Ukrinform, że skutki awarii już w pełni zlikwidowano i nikt nie został poszkodowany. Według firmy wskaźniki jakości powietrza są w normie, nie ma zagrożenia dla mieszkańców i środowiska naturalnego.

Świadkowie relacjonowali, że w stronę miasta przesunęła się ruda chmura - napisali dziennikarze portalu Ukraińska Prawda. Zdjęcia i nagrania pojawiły się w mediach społecznościowych.

Przedsiębiorstwo wyjaśniło, że rozhermetyzował się rurociąg w zakładzie produkującym kwas azotowy. "Wskutek nadzwyczajnej sytuacji doszło do jednorazowego wycieku gazów nitrozowych w nieznacznej ilości na terytorium zakładów" - przekazano.

Google Maps

Rzecznik miejscowych służb do spraw sytuacji nadzwyczajnych powiedział Radiu Swoboda, że "nie było żadnych wybuchów", choć o wybuchu informowały niektóre media. - Poprosiliśmy inspekcję ekologiczną, aby zbadali próbki powietrza - poinformował.

Autor:ads//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl