Brutalny atak na rowerzystę. Mieli go przewrócić, polać chemikaliami i grozić podpaleniem

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN24 Poznań
Ujście: Brutalny atak na rowerzystę. Podejrzani zatrzymani
Ujście: Brutalny atak na rowerzystę. Podejrzani zatrzymaniKPP Piła
wideo 2/8
KPP PiłaUjście: Brutalny atak na rowerzystę. Podejrzani zatrzymani

Rowerzysta jechał przez las, za nim jechało auto. Nagle jadąca nim para miała zaatakować mężczyznę. Jak tłumaczył policji, powalono go na ziemię, skopano, po czym polano nieznanym płynem i grożono mu podpaleniem. Sprawcy mieli go jeszcze okraść, a po wszystkim odjechać. Podejrzani są już w rękach policji.

Do ataku na rowerzystę doszło pod koniec września, jednak dopiero niedawno dowiedzieli się o nim policjanci z posterunku w Ujściu (Wielkopolska).

- Mężczyzna jechał rowerem, którym zjechał z głównej drogi na leśne dukty, tam sprawcy jechali za nim samochodem - mówi Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Policja: powalili go, skopali i okradli

W pewnym momencie jadąca autem para zaatakowała rowerzystę. - Pokrzywdzony został przewrócony na ziemię, a następnie był kilkukrotnie kopany oraz bity pięściami. Sprawcy sięgnęli po pojemnik z chemikaliami, którym oblali pokrzywdzonego. Grożąc zapalniczką, że podpalą mężczyznę zabrali mu jego telefon komórkowy, zegarek oraz pieniądze - informuje Zeszot.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kryminalni zatrzymali podejrzanych o rozbój na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. - Była to 33-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju na pokrzywdzonym - podaje Zeszot.

Mężczyzna w areszcie, kobieta pod dozorem

Po przeanalizowaniu zebranych przez funkcjonariuszy materiałów prokurator rejonowy w Chodzieży zdecydował o objęciu kobiety dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Surowszy środek zapobiegawczy zastosowano wobec mężczyzny. Sąd Rejonowy w Chodzieży przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo parze grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec kobiety zastosowano policyjny dozórKPP Piła

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piła

Pozostałe wiadomości