TVN24 | Polska

Bus wiozący niepełnosprawnych zderzył się z ciągnikiem. Zarzuty dla jednego z kierowców

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Wypadek w Ujeździe (Małopolska) - wideo z 21.10.2021
Wypadek w Ujeździe (Małopolska) - wideo z 21.10.2021TVN24
wideo 2/5
strazak

Prokuratura Rejonowa w Bochni (Małopolska) postawiła zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym 30-letniemu kierowcy ciągnika. W wypadku w miejscowości Ujazd zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych.

Jak przekazała Barbara Grądzka z bocheńskiej prokuratury, podejrzany nie przyznał się do winy i złożył krótkie wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia. 30-latek został objęty policyjnym dozorem, prokurator nałożył na niego też poręczenie majątkowe.

Wypadek pod Bochnią

We wtorek rano w Ujeździe na łuku wąskiej drogi powiatowej Trzciana - Kamionna fiat zderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego. Busem poza kierowcą jechało 13 osób niepełnosprawnych i ich opiekunka. Byli przewożeni do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jedna osoba zmarła na miejscu. Poszkodowani, w tym trzy osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak podała policja, 30-latek, który prowadził ciągnik z dwoma przyczepami oraz 65-letni kierowca busa byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej – OSP i PSP – w sumie 40 strażaków i 11 pojazdów. Na miejscu były cztery zespoły ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce LPR. Kilkunastu policjantów zabezpieczało objazdy i miejsce wypadku.

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości