Polska

Ugodził siostrę nożem na pogrzebie. Miał prawie 2 promile

Polska

Chciał zabić siostrę na pogrzebie
tvn24.plChciał zabić siostrę na pogrzebie

Nawet dożywocie może grozić bratu, który podczas pogrzebu w Szczecinie trzykrotnie ugodził swoją siostrę nożem. Pijany 47-latek zaatakował kobietę, gdy ta stała nad trumną. Ranna trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w piątek popołudniu na terenie jednego z cmentarzy komunalnych w Szczecinie. Do uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych osób podszedł 47-letni mężczyzna, który wyciągnął przyniesiony przez siebie nóż i zadał ciosy stojącej przy trumnie kobiecie.

Krewki brat obezwładniony

Mężczyzna kierował narzędzie w okolice klatki piersiowej i przedramienia. - Szybka interwencja uczestników pogrzebu pozwoliła na obezwładnienie mężczyzny i przekazanie go policjantom, którzy przybyli na interwencję - informuje asp. Irena Kornicz z KWP w Szczecinie. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Jak się okazało mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu. 47-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Prawdopodobnie odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

Kobieta złożyła zeznania z których wynika, że konflikt między rodzeństwem trwa od dłuższego czasu. Brat wcześniej groził siostrze słownie i w smsach.

Autor: zś//kdj / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości