Polska

Sprzątał świat, znalazł 4 tysiące i wszystko oddał. "Uczeń naszej szkoły to bohater na całą Polskę"

Polska

Aktualizacja:
TVN 24 SzczecinChłopak znalazł 4000 zł i wszystko oddał policji

Natknął się na plik pieniędzy, a nauczycielka, której przekazał gotówkę doliczyła się 4100 zł. 16-letni uczeń porządkował teren Starego Miasta w Policach (woj. zachodniopomorskie) w ramach międzynarodowej akcji sprzątania świata. Teraz policja poszukuje właściciela pieniędzy.

We wtorek, od samego rana uczniowie Gimnazjum nr 2 w Policach, pod nadzorem nauczycielki sprzątały teren Starego Miasta w Policach.

- Podczas szukania śmieci 16-letni uczeń, Patryk, przechodząc ścieżką w kierunku nasypu znalazł leżący tam plik pieniędzy. Uczeń o znalezionych pieniądzach od razu powiadomił nauczycielkę i przekazał jej całą kwotę - mówi asp. sztab. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Poszukiwania właściciela zguby

Nauczycielka o sprawie poinformowała policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli i przeliczyli plik pieniędzy. Okazało się, że jest to aż 4100 złotych.

- Teraz czekamy na właściciela zguby. Ta osoba będzie musiała udowodnić, że ta gotówka należy do niej - mówi Gembala.

Policja podkreśla, że 16-latek zachował się bardzo dobrze. Ostatnio coraz częściej zdarza się, że młodzi ludzie znajdują pieniądze, a później je oddają.

Uczciwa postawa ucznia

Nastolatek usłyszał podziękowania od nauczycieli, a także od uczniów z klasy, którzy byli pod wrażeniem jego uczciwej postawy.

- Idąc drogą z koleżankami, podczas sprzątania świata, zobaczyłam spory plik pieniędzy. Zapytałem koleżanki, czy pieniądze są prawdziwe, potwierdziła, więc od razu poszliśmy do wychowawczyni, aby powiedzieć jej o całej sytuacji. Później już przyjechała policja - opowiada Patryk Wernio, uczeń który znalazł pieniądze.

- Nasz Patryk, nasz bohater znalazł kopertę, w której były pieniądze. Z tą kopertą poszedł do wychowawczyni, która o sprawie poinformowała policję - mówi Ewa Figiel, wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Policach.

Wychowawczyni chłopaka bardzo się ucieszyła, że uczeń z jej klasy oddał te pieniądze i ich nie schował.

- Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczniów, ale szczególnie z Patryka, bo wszystkie wartości wychowawcze wyniesione z domu i ze szkoły, zaowocowały postawą obywatelską naszego ucznia - dodaje Figiel.

asp. sztab. Anna Gembala o uczniu, ktory znalazl i oddal ponad 4000 zl
asp. sztab. Anna Gembala o uczniu, ktory znalazl i oddal ponad 4000 zl TVN 24 Szczecin

Autor: as/i / Źródło: TVN 24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Szczecin

Pozostałe wiadomości