Polska

Tysiące mieszkańców bez ciepłej wody

Polska

Chriswoods / sxc.huCo najmniej kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Katowic nie ma w kranach ciepłej wody

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Katowic nie ma ciepłej wody. Awaria, do której doszło podczas przełączania źródeł zasilania - według zapewnień energetyków - ma zostać usunięta jeszcze w piątek.

Ciepła woda nie dociera do śródmieścia i południowych dzielnic miasta wskutek rozszczelnienia sieci. Nastąpiło ono podczas przełączania źródła zasilania (na chorzowską elektrociepłownię Elcho) - poinformował Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach.

Tym razem nie wyszło

Urban wyjaśnił, że przełączenia w systemie zasilania są konieczne z powodu zakończenia sezonu grzewczego i konieczności wykonania w tym czasie prac remontowych oraz konserwacyjnych. Przełączenia zwykle odbywają się na tyle płynnie, że odbiorcy mogą zauważyć najwyżej pewne zmiany ciśnienia.

Tym razem procedura wywołała awarię odczuwalną w dużej części sieci. Choć specjaliści wyizolowali już miejsce uszkodzenia, nie rozpoczęli jeszcze odkopywania ciepłociągu. Zapewniają, że na razie będą starać się tak poprzełączać sieć, by zminimalizować zasięg niedogodności. Ciepła woda ma wrócić do mieszkańców Katowic jeszcze w piątek.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Chriswoods / sxc.hu

Pozostałe wiadomości